Nieformalne spotkanie przywódców europejskich w Zagrzebiu. Będą dyskutować na temat zmian w traktatach unijnych. Polska sprzeciwia się tym zmianom

0
0
1
Rzecznik rządu Piotr Muller
Rzecznik rządu Piotr Muller / Fot. PAP/Paweł Supernak

Premier Mateusz Morawiecki weźmie w czwartek udział w Zagrzebiu w nieformalnym szczycie unijnych przywódców. Podczas spotkania zwołanego przez szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela, liderzy będą rozmawiać na temat zmian w traktatach unijnych.

Premier Mateusz Morawiecki weźmie w czwartek udział w Zagrzebiu w nieformalnym szczycie unijnych przywódców. Spotkanie zwołał szef Rady Europejskiej Charles Michel. W roboczej kolacji wezmą udział premierzy Chorwacji, Włoch, Malty i Polski. Spotkanie ma służyć omówieniu tzw. programu strategicznego, czyli kierunków i celów unijnych działań na najbliższe pięć lat.

Czytaj więcej: Bruksela dąży do stworzenia superpaństwa. Nieoficjalnie: Przyspieszono procedurę głosowania nad zmianami w traktatach unijnych. "Władze PE chcą to przeforsować"

Polska przeciwna zmianom w traktatach unijnych

Rzecznik polskiego rządu Piotr Muller, powiedział na antenie Polskiego Radia, że Polska ma jednoznaczne stanowisko.

Jesteśmy przeciwnikami modyfikacji traktatów unijnych w taki sposób, że cztery państwa będą w stanie przegłosować wszystkie pozostałe państwa Unii Europejskiej. Uważamy, że traktat, który teraz funkcjonuje, jest wystarczającym elementem integracji europejskiej. Dalsze kroki w tym zakresie mogą spowodować tylko negatywne skutki poczucia narzucania rozwiązań przez inne kraje Unii Europejskiej chociażby w tych propozycjach, które są teraz składane. Oznaczałoby to, że polityka podatkowa jest w rękach Unii Europejskiej - przekazał rzecznik rządu Piotr Muller.

W ramach przygotowań Agendy Strategicznej przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, prowadzi konsultacje z liderami państw. Podczas poprzedniej dyskusji liderów państw w Granadzie, przyjęto wstępna deklaracje. 

 

Źródło: radiomaryja.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo