Wspieraj wolne media

Sąd przedłużył areszt dla księdza Olszewskiego. Sędzia należy do politycznego stowarzyszenia? Wąsowski: "Przeoczyliśmy, że pani sędzia jest z stowarzyszenia Iustitia"

0
0
2
Mecenas Krzysztof Wąsowski
Mecenas Krzysztof Wąsowski / Fot. TVMN

W piątek gościem redaktora Olivera Pochwata w programie TV Media Narodowe "Temat Dnia" był jeden z obrońców księdza Michała Olszewskiego mecenas Krzysztof Wąsowski. Wyjaśnił on na czym polega ten polityczny proceder.

Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył tymczasowe aresztowanie ks. Michała Olszewskiego o kolejne trzy miesiące. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury, która domagała się ponownego zastosowania środka zapobiegawczego. W związku z tym ks. Olszewski, pozostanie w areszcie do drugiej połowy września.

Jeden z obrońców duchownego, mecenas Michał Skwarzyński, uważa, że decyzja sądu jest niezrozumiała. Dodaje, że zarzuty postawione ks. Olszewskiemu są absurdalne i służą między innymi do politycznej nagonki. 

Mecenas Michał Skwarzyński zapowiedział, że złoży zażalenie w tej sprawie. To samo zamierza zrobić mecenas Krzysztof Wąsowski.

Czytaj więcej: MSWiA zapowiada budowę systemu bezpiecznej łączności. Chodzi o ochronę ludności

Sędzia pochodziła z politycznego stowarzyszenia Iustitia

W piątek gościem redaktora Olivera Pochwata w programie TV Media Narodowe "Temat Dnia" był jeden z obrońców księdza Michała Olszewskiego mecenas Krzysztof Wąsowski. Wyjaśnił on na czym polega ten polityczny proceder.

Tylko wtedy śledczy będą mieli element nacisku na sąd, że jeżeli sąd orzeka w sprawie karnej na kogoś, kto już w areszcie jakiś czas przesiedział, to trudno wnieść uniewinnienie - wyjaśnił Krzysztof Wąsowski.

Uderzył się również w pierś, gdyż wraz z mecenasem Michałem Skwarzyńskim niedopatrzyli kto będzie prowadził obrady sądu. Jak się okazało była to sędzia należąca do stowarzyszenia Iustitia.

O wyznaczeniu przewodniczącej dowiedzieliśmy się przed posiedzeniem. Rzeczywiście to przeoczyliśmy, że pani sędzia jest z stowarzyszenia Iustitia. Taki sędzia powinien się wyłączyć z urzędu - zaznaczył adwokat.

Cały wywiad z Krzysztofem Wąsowskim można obejrzeć na platformie Facebook, Banbye oraz na kanałach telewizyjnych i aplikacji TV Media Narodowe. 

Źródło: tvmn.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo