Tuskowa stagnacja. Internauci przypominają artykuł sprzed kilkunastu lat. W tle CPK i KDP

0
0
1
Wizualizacja projeku CPK
Wizualizacja projeku CPK / Fot. PAP/Paweł Supernak

Polityka Tuska jaka jest - każdy widzi. Wielu Polaków ma jednak problem ze zrozumieniem historycznego kontekstu zgubnych wyborów polskiego premiera. Decyzje prezesa Rady Ministrów są bowiem od lat niezmiennie te same. I za każdym razem przynoszą Polsce jedynie stagnację, marazm i marnowanie narodowego potencjału.

Walka z opozycją zamiast innowacji

Tak w skrócie można podsumować pierwsze kilka miesięcy rządów Donalda Tuska. Były przewodniczący Rady Europejskiej wrócił do Polski na ratunek tonącej już swego czasu Platformie Obywatelskiej. Pierwsze miesiące rządów nowego/starego premiera nie zapowiadają jednak, by był on w stanie uratować Polskę.

Internauci przypomnieli liderowi Koalicji Obywatelskiej artykuł sprzed 13 lat. Wówczas polski rząd, także pod jego przewodnictwem, zrezygnował z modernizacji polskiego transportu kolejowego oraz inwestowania w centralny port komunikacyjny. I choć nieliczni wciąż wierzą w realizację tych strategicznych dla naszej przyszłości inwestycji, to znajomość strategii politycznej polskiego premiera szybko tę wiarę usypia.

Skoro nie ma szybkiej kolei, nie ma też mowy o budowie lotniska, bo obydwa projekty są ze sobą ściśle powiązane - podkreślał w 2011 roku ówczesny wiceminister transportu Tadeusz Jarmuziewicz.

Resort zapowiadał wówczas, że chce przesunąć realizację KDP z 2020 r. na po 2030 r. Już wtedy oczywistym było, że szybkie koleje byłyby kluczowe przy rozprowadzeniu ruchu z CPK.

Źródło: twitter.com, gazetaprawna.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo