Wspieraj wolne media

TOP 10 cytatów Krzysztofa Karonia - najważniejsze wypowiedzi filozofa

32
3
2
Krzysztof Karoń
Krzysztof Karoń / Fot. Screen YouTube Maskacjusz Tv

W wieku 68 lat wczoraj zmarł Krzysztof Karoń - filozof, publicysta, autor książek. Zostawił po sobie pokaźny dorobek twórczości, ukierunkowanej na uświadamianie innych w zakresie szkodliwych ideologii, głównie marksizmu. Przytaczamy fragmenty jego przemówień, aby przekazać najważniejsze tezy twórcy.

W 2018 r. ukazała się książka "Historia antykultury. Podstawy wiedzy społecznej", dzięki której Karoń wywołał debatę publiczną na temat istoty marksizmu i prawdziwych zagrożeń tej ideologii. W programie u Moniki Jaruzelskiej streścił najważniejsze założenie antykultury następująco. 

Jaka jest istota antykultury? W skrócie antykultura to jest ideologia, której trzonem jest marksizm, a której istota sprowadza się do tego, by człowieka pozbawić zdolności do twórczej pracy, do pracy oddanej innym ludziom, pożytecznej dla innych. Ma to bardzo konkretny skutek społeczny - jeśli człowiek nie będzie zdolny do twórczej pracy, to taki człowiek będzie musiał kraść, taki człowiek będzie musiał poprzeć takie siły, takie grupy, które będą organizować system kradzieży. Umiejętność uruchomienia takiego procesu, powoduje, że można zapanować nad ludźmi w sposób kompletny - totalny, gdyż taki człowiek nie ma innego wyjścia.

Czytaj także: Zmarł Krzysztof Karoń autor książki "Historia antykultury"

Z "Historii antykultury" na temat związku pracy z wolnością.

Praca to świadome, wymagające kwalifikacji, wysiłku i dyscypliny działanie prowadzące do powstania dóbr umożliwiających zaspokajanie ludzkich potrzeb, a więc i realną wolność.

W programie Piotra Barełkowskiego, potępiał nazywanie marksizmu filozofią, mówił o ideologii marksizmu, a także o tworzeniu "nierozwiązywalnych konfliktów".

Marksizm nie ma nic wspólnego z filozofią. Taktyka marksizmu od powstania tej ideologii, jest realizowana różnymi narzędziami, do dnia dzisiejszego, jej głównym założeniem jest metoda budowania nierozwiązywalnego konfliktu. Konsekwencją takiego rodzaju konfliktu, może być tylko potrzeba zniszczenia jednej strony przez drugą. Na początku robotnik (ofiara) musi zabić swojego cięmiężyciela (kapitalistę) ponieważ ich konflikt wykracza poza ich relację, wynika z rzeczywistości. Marksiści mogli wówczas występować jako obrońcy ofiary. Zwieńczeniem tej koncepcji jest stworzenie konfliktu płci. Fundamentalny konflikt życia staje się nierozerwalnym konfliktem, w której jedna strona musi drugą zniszczyć - choć co kluczowe nie chodzi o to, żeby doszło do tego zniszczenia, chodzi o to żeby ten konflikt wciąż podtrzymywać, ponieważ istnienie układu kat - ofiara, legitymizuje rolę marksistów jako wiecznych wyzwolicieli - a to daje drogę do władzy, tu chodzi tylko i wyłącznie o władzę.

Krócej o marksizmie w TV Republika.

Marksizm zaproponował taką wizję świata: "Żyjecie w nędzy i jedyną drogą wydobycia się z tej nędzy nie jest praca tylko kradzież"

Jeżeli człowieka się nie wychowa, człowiek musi kraść, bo tak jest skonstruowany i cała historia ludzkości to historia kradzieży

Karoń w wykładzie opublikowanym przez kanał Maskacjusz TV - tłumaczył jakie są ideologiczne podstawy Unii Europejskiej. 

W 1941 r. Altero Spinelli napisał manifest z Ventotene, ten manifest stał się podstawą opracowanego na początku lat 80 planu Spinelliego, który to plan przez ówczesny parlament wspólnot europejskich (mało znaczący organ w tamtym okresie) został przyjęty. Parlament przyjął plan Spinellego jako plan na daleką przyszłość integracji europejskiej. Stał się również podstawą Traktatu z Maastricht. Unia Europejska powstała de facto w 2009 r. Polska w 2004 r. nie wstępowała do Unii Europejskiej - wstępowała zaś do Wspólnoty Europejskiej, która była międzynarodową organizacją suwerennych państw. Dopiero w 2007 r. podpisano traktat Lizboński, który był prowizorycznym dokumentem założycielskim Unii. W 2007 r. Polska była prawie pełnoprawnym członkiem wspólnoty Europejskiej - gdyby Polska powiedziala wtedy NIE, to UE by nie powstała, tzn. mielibyśmy to, do czego dzisiaj, za wszelką ceną chcemy wrócić. 

Jeden odcinek programu "Tanie Dranie" z 2017 poświęcony był realnemu obrazowi Oświecenia. 

O co chodziło w oświeceniu? W 1537 r. powstała bulla papieża Sublimis Deus, to był pierwszy dokument potępiający niewolnictwo. Od tego momentu rozpoczęła się wojna między katolicyzmem a władzą świecką. W XVIII wieku, jezuici założyli osiedla dla rdzennej ludności w Ameryce Południowej. W czasach, gdy najeźdźcy schwytali wiele tubylców i sprzedawali ich jako niewolników, zakon jezuitów zaopatrzył ich w broń, aby umożliwić im obronę przed kolonizatorami. To spowodowało, że pod wpływem władzy Hiszpanii i Francji, Papież był zmuszony do likwidacji zakonu jezuitów. Wtedy dopiero otworzyła się droga do przejęcia - najważniejszej rzeczy - systemu edukacji. Stworzono wówczas nową grupę społeczną, do wykreowania absolutystycznej inteligencji, całkowicie oddanej PAŃSTWU. 

Karoń w swojej książce "Historia antykultury" wyjaśniał różnice między kulturą a cywilizacją. 

Cywilizacja to wszystko to, co ułatwia człowiekowi życie. Kultura to wszystko to, co człowiekowi życie utrudnia. Podkreślam: związek między kulturą a cywilizacją jest jednokierunkowy i niezamienny. Nawet jeśli naturalnym celem człowieka jest ułatwianie sobie życia, to warunkiem produkcji narzędzi ułatwiających życie jest wcześniejsze utrudnienie sobie życia i podjęcie wysiłku w celu opanowania wiedzy i umiejętności pracy. 

A także na temat historii powszechnej.

Historia powszechna to historia walki o władzę, natomiast historia kultury to historia idei w imię których walczono o władzę. Historia kultury jest więc historią ideologii, dlatego każda ideologia pisze własną historie kultury, dobierając fakty ją uzasadniające i eliminując fakty ją podważające.

Autor odnosił się również do edukacji seksualnej, jako z założenia fałszywej i szkodliwej.

Wychowanie seksualne wg standardów WHO to zbrodnia, opierająca się na kłamstwie, na fałszywym stwierdzeniu, że człowiek od urodzenia jest istotą seksualną. Jest to dzisiaj kolportowane przez seksuologów, specjalistów. Kwestia seksualizacji dzieci, było to zobrazowane w filmie o Kinseyu, gdzie eksperymenty wykazywały, że 4 letnie dziecko ma dwadzieścia kilka orgazmów w ciągu doby - a to dlatego, że jako orgazm przypisywano np. płacz. 

Sonda
Wczytywanie sondy...
32
3
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo