Wspieraj wolne media

Skandaliczne zachowanie laureata pokojowej Nagrody Nobla. Walczy o wolny Tybet i z pedofilią. Zobacz co zrobił Dalajlama

1
0
0
Dalajlama
Dalajlama / Fot. Twitter

Dalajlama uchodził do tej pory na świecie jako symbol pokoju i walki o wolny Tybet. Jednakże kilka dni temu stał się twarzą bardzo kontrowersyjnego incydentu, który oburzył międzynarodową społeczność.

  • Tybetański duchowny i przywódca Dalajlama XIV to laureat Pokojowej Nagrody Nobla oraz orędownik walki o niepodległość swojego kraju.
  • Od 1959 roku przebywa na przymusowej emigracji w sąsiednich Indiach, gdzie działa tybetański rząd i parlament.
  • Kilka dni temu doszło do skandalicznej sytuacji w roli głównej z Dalajlamą i chłopcem.

Do sytuacji doszło podczas spotkania Dalajlamy ze studentami indyjskiej Fundacji M3M w mieście Dharamsala w północnych Indiach.Podczas spotkania ze studentami z indyjskiej Fundacji M3M w miejscowości Dharamsala doszło do skandalicznej sytuacji z Dalajlamą w roli głównej. Przy świetle kamer 87-letni "mędrzec pokoju" trzymał na kolanach małego chłopca, gdyż ten wcześniej poprosił o to czy może przytulić lidera duchowego Tybetu.

Jednak to nie wystarczyło starszemu mężczyźnie. Kamery oraz co więcej, mikrofony wyłapały moment, gdy laureat Pokojowej Nagrody Nobla usiłował pocałować chłopca. Wskazał, że ten może mu dać pocałunek w policzek, a następnie trzymając go za brodę pocałował w usta. Niestety Dalajlama zachęcał chłopca do dokonania obrzydliwej czynności, mówiąc mu, aby ten dosłownie "possał" mu język, wystawiając go na wierzch.

Chłopiec nie spełnia tej prośby, wyłącznie przytulając jeszcze raz Dalajlamę. W tym momencie duchowny wybucha śmiechem, a publiczność nie oburzona czynami Dalajlamy również zaśmiała się z całej sytuacji.

W odpowiedzi na to zachowanie organizacja Haq Centrum Praw Dziecka z siedzibą w Delhi przekazała CNN, że "potępia wszystkie formy wykorzystywania dzieci".

Niektóre zachowania odnoszą się do znanego w kulturze tybetańskiej pokazywania języka, ale ten film z pewnością nie jest formą ekspresji kulturowej, a nawet jeśli tak to jest to nie do przyjęcia - czytamy w oświadczeniu.

Czytaj więcej: Jakie jest znaczenie Oktawy Wielkanocy? Czy obowiązuje wtedy post?

Przeprosiny od Dalajlamy

Dziś na profilu w Dalajlamy w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie. Biuro prasowe tybetańskiego przywódcy napisało, że żałuje on tego incydentu.

Jego Świątobliwość pragnie przeprosić chłopca i jego rodzinę, a także wielu przyjaciół na całym świecie za ból, jaki mogły spowodować jego słowa. Jego Świątobliwość często dokucza ludziom, których spotyka, w niewinny i żartobliwy sposób, nawet publicznie i przed kamerami - czytamy w oświadczeniu Dalajlamy.

Tybet został zajęty przez wojska chińskie w 1950 roku, a po stłumieniu antychińskiego powstania w 1959 roku zniesiono jego autonomię i rząd. Tybetański duchowy przywódca, Dalajlama XIV, przebywa na wygnaniu w Indiach. Na emigracji działa też tybetański rząd i parlament.

Źródło: rmf24.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo