Świątek podbija Indian Wells. Rywalka pozostawiona bez najmniejszych szans

0
3
Iga Świątek podbija Indian Wells
Iga Świątek podbija Indian Wells / Fot. Twitter

Iga Świątek po raz kolejny pokazała, że może się nazywać królową Indian Wells. Polka pokonała Emmę Raducanu 6:3, 6:1 i jest w ćwierćfinale kalifornijskiego turnieju.

• Polska tenisistka Iga Świątek pokonała zdolną Brytyjkę Emmę Raducanu w walce o ćwierćfinał Indian Wells.
  • Nasza mistrzyni bardzo szybko uporała się ze zdobywczynią US Open 2021, pokonując ją 6:3, 6:1.
  • Świątek zagra w ćwierćfinale Indian Wells z Soraną Cirsteą.

To nie miały być przelewki. Emma Raducanu to mistrzyni US Open z 2021 roku, która w Kalifornii poradziła sobie między innymi z Magdą Linette. I długo nie były, choć wynik może na to nie wskazuje.

Trochę kłopotów, w końcu Światek odjechała Świątek wygrała swój gem serwisowy, za moment była bardzo blisko przełamania rywalki, prowadziła 40-15, ale Brytyjka heroicznie się obroniła. Raducanu wygrała cztery punkty z rzędu! I znów Świątek wygrała swoje podanie, Raducanu odpowiedziała w podobny sposób. 2:2. Dopiero od tego momentu zaczął się popis liderki rankingu.

W trzech kolejnych gemach straciła tylko punkt i odjechała rywalce. 5:2. Jeszcze Brytyjka wygrała swoje podanie i tyle. Pierwszy set, po 46 minutach długo wyrównanej walki, dla Igi.

Raducanu odprawiona z kwitkiem

Kolejnego seta Raducanu niespodziewanie zaczęła od zwycięstwie w gemie, w którym podawała. Świątek odebrała jej tylko jedną piłkę. To były właśnie ostatnie chwile, gdzie Brytyjka mogła poczuć powiew optymizmu. W następnych gemach to Polka weszła na swój odpowiedni poziom szybko doprowadzając do stanu 2:1.

Wówczas nasza mistrzyni narzuciła piekielnie trudne tempo dla rywalki. Raducanu brakowało czasami tchu, gdyż nie nadążała za Polką. Nasza tenisistka wygrała drugiego 6:1 szybko meldując się w ćwierćfinale Indian Wells.. A w nim zagra z Soraną Cirsteą, która niespodziewanie pokonała rozstawioną z numerem piątym Francuzkę Caroline Garcię 6:4, 4:6, 7:5.

Źródło: twitter.com, eurosport.tvn24.pl