Wspieraj wolne media

Sukces programu "Dobry Start". Zobacz ile wniosków trafiło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Jak przekazał Zakład Ubezpieczeń Społecznych do programu "Dobry Start" zgłosiło się mnóstwo rodziców. Po wyprawkę szkolną dla 1,6 mln dzieci do ZUS'u trafiło 1,1 mln wniosków. Warto zaznaczyć, że wnioski można składać tylko elektronicznie.

Jak przekazał Zakład Ubezpieczeń Społecznych do programu "Dobry Start" zgłosiło się mnóstwo rodziców. Po wyprawkę szkolną dla 1,6 mln dzieci do ZUS'u trafiło 1,1 mln wniosków, które są przyjmowane od początku lipca.

Rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski, przypomniał, że wnioski można składać tylko elektronicznie.

Można to zrobić przez aplikację mZUS czy bankowość elektroniczną. Rodzice mogą też skorzystać z platformy usług elektronicznych, żeby ten wniosek złożyć. Wnioski można składać 24 godziny na dobę. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje elektroniczne wnioski cały dzień i całą noc - powiedział Paweł Żebrowski.

Wnioski mogą składać wszyscy rodzice. Nie obowiązuje kryterium dochodowe. Wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną można składać do końca listopada, ale jeśli rodzice zrobią to w lipcu lub sierpniu, wypłata świadczenia będzie nie później niż do 30 września.

Czytaj więcej:

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki matur

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Maturę zdało 84,1 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych.

CKE poinformowała, że do matury przeprowadzonej po raz drugi w nowej “Formule 2023”przystąpiło 245 966 tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z Polski oraz 229 uczniów z Ukrainy.

Spośród tegorocznych absolwentów liceów maturę zdało 88,6 proc., a prawo do poprawki w sierpniu ma 7,6 proc., jeśli chodzi o absolwentów techników - maturę zdało 78,1 proc., a prawo do poprawki ma 14,5 proc. Egzamin dojrzałości zdało 84,1 proc. maturzystów, jednego przedmiotu nie zaliczyło 10,4 proc., osoby te mogą poprawiać egzamin. 5,5 proc. nie zdało egzaminu.

Centralna Komisja Egzaminacyjna. podała, że egzamin maturalny z języka polskiego zdało 95 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych, egzamin z matematyki zdało 89 proc. absolwentów, a egzamin z języka angielskiego, najczęściej wybieranego na maturze języka obcego, zdało 96 proc.

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo