Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych wystąpiło z apelem do ONZ i Rady Europy. Chodzi o reparacje

0
0
5
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Facebook/Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych

Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych zaapelowało do ONZ i Rady Europy w sprawie odszkodowań wojennych za niemieckie zbrodnie dokonane w czasie II wojny światowej.

  • Stowarzyszenie zaznaczyło, że to bardzo niesprawiedliwe, iż Polska została pominięta w procesie zadośćuczynień.
  • Przypomniało jednocześnie treść wyroku norymberskiego, który stwierdza, że pod koniec wojny jedna trzecia ludności Polski została wymordowana, a cały kraj został wyniszczony.
  • Członkowie Stowarzyszenia popierają polski rząd na każdym etapie walki o godne rozliczenie finansowe zbrodni niemieckich.
  • Zobacz także: Adam Niedzielski jednak do dymisji? "Politycy PiS nie mieli wątpliwości"

Reprezentując miliony Polaków pokrzywdzonych przez niemieckiego okupanta w latach 1939-1945, żądamy wypłaty cywilno-prawnych odszkodowań wojennych dla Polaków - czytamy w apelu wystosowanym do ONZ i Rady Europy.

Stowarzyszenie: W Polsce po wojnie zabrakło 11 mln Polaków 

Stowarzyszenie zaznaczyło, że to bardzo niesprawiedliwe, iż Polska została pominięta w procesie zadośćuczynień i reparacji za zbrodnie ludobójstwa popełnione przez Niemców. Przypomniało jednocześnie treść wyroku norymberskiego, który stwierdza, że pod koniec wojny jedna trzecia ludności Polski została wymordowana, a cały kraj został wyniszczony.

Według spisów ludności Polski sprzed wojny i pierwszego przeprowadzonego po wojnie okazało się, że w Polsce zabrakło po wojnie ponad jedenaście milionów ludzi. Demografowie podają liczbę przewyższająca dwanaście milionów, ponieważ ci nasi Rodacy mieliby przecież dzieci… - czytamy.

Czytaj także: Mularczyk zaapelował do samorządowców. Chce wsparcia działań ws. uzyskania reparacji od Niemiec

“Następcy niemieckich zbrodniarzy do dziś używają zrabowanych rzeczy Polaków”

Zaznaczono, że rodziny ofiar od dziesiątek lat zmagają się z tragedią, jaką była śmierć członka rodziny, podczas gdy potomkowie niemieckich zbrodniarzy wojennych “używali i używają do dziś środków rzeczowych, finansowych i innych, zrabowanych Polaków”.

Podkreślamy, że zgodnie ze wskazaniami Wyroku Norymberskiego, zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości nie podlegają przedawnieniu - napisali.

Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych zaznaczyło, że całkowicie popiera polski rząd na każdym etapie walki o godne rozliczenie finansowe zbrodni niemieckich, którego beneficjentami będą zarówno rodziny ofiar jak i państwo polskie.

Źródło: twitter, stowarzyszenierodzinpolskichofiarobozowkoncentracyjnych.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo