Wspieraj wolne media

Stary Mercedes mniej emisyjny niż nowe samochody? Szokujące wyniki badań

0
0
1
Szokujące wyniki badań. Stary Mercedes mniej emisyjny niż nowe samochody
Szokujące wyniki badań. Stary Mercedes mniej emisyjny niż nowe samochody / Fot. Wikipedia

Z badań przeprowadzonych przez niemiecki klub miłośników Beczki, czyli Mercedesa W123 wynika, że przeszło 40-letnie auto z wolnossącym silnikiem Diesla może być bardziej przyjazne dla środowiska niż współczesny, „ekologiczny” SUV.

  • Wymuszone zastępowanie starych aut nowymi to pseudoekologia i bzdury lobbowane przez producentów samochodów.
  • Wyprodukowany w latach 80-tych Mercedes został podany zarówno stacjonarnemu testowi, jak i kolejnemu w normalnym ruchu, z mobilną aparaturą.
  • Jak pokazuje test przeprowadzony na starym Mercedesie z silnikiem Diesla, nie jest on wcale mniej „eko” od najnowszych samochodów.
  • Zobacz także: Mazurek opowiedział o kulisach rozmowy z izraelskim ambasadorem. "Po rozmowie nawrzeszczał na mnie"

Wielka, ekologiczna ściema

Testy wykonała niemiecka firma ubezpieczeniowa OCC. Badany samochód, Mercedes model 240D, został wyprodukowany w 1982 roku. Auto wyposażone w silnik wysokoprężny o pojemności 2,4 litra i mocy 72 KM zostało poddane testom zgodnie z procedurą WLTP, która obowiązuje w nowoczesnych samochodach, oraz podczas jazdy w normalnym ruchu drogowym.

_____________________________________________________________________________

[Materiał promocyjny]

Potrzebujesz narzędzi do pracy lub remontu? Zapoznaj się z ofertą naszego internetowego sklepu narzędziowego!

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, maszyn oraz akcesoriów od renomowanych producentów. Niezależnie od tego, czy jesteś majsterkowiczem, rzemieślnikiem czy pracownikiem firmy budowlanej - u nas z pewnością znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Gwarantujemy najwyższą jakość oferowanych produktów w konkurencyjnych cenach. Dzięki sprawnej obsłudze i szybkim terminom dostaw, Twoje zamówienie dotrze do Ciebie jeszcze szybciej.

Wejdź na naszą stronę internetową i przekonaj się sam! Zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu internetowego - Twojego partnera w świecie profesjonalnych narzędzi.

_____________________________________________________________________________

Wyniki testów są zaskakujące, zwłaszcza gdy porównuje się je z nowoczesnymi pojazdami. Mercedes 240D osiągnął wynik 216 g CO2/km w laboratorium i średnio 190 g CO2/km podczas normalnej jazdy. Dla porównania, nowa Klasa E z silnikiem Diesla emituje do około 160 g CO2/km w warunkach laboratoryjnych.

Ekolodzy przekonują ostatnio, że obecnie najważniejsza jest emisja tlenków azotu (NOx). W przypadku Merdecesa z 1982 roku wynosiła od około 800 do 850 mg/km, co klasyfikuje go do normy czystości spalin Euro 5. Co więcej, ten stary Mercedes względem norm przyjętych przez klimatystów jest „czystszy” niż niektóre nowoczesne modele, takie jak Audi Q3 czy Renault Scenic.

Źródło: nczas.info

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo