Jest decyzja Urzędu Skarbowego w sprawie TVN. Chodzi o emisję reportażu o Janie Pawle II. Nadawca będzie się odwoływał do sądu

0
0
2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Wikimedia Commons

W zeszłym tygodniu szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski zapowiedział wyegzekwowanie kary pół miliona złotych od stacji TVN. Chodziło o emisję reportażu Franciszkańska 3. Ostatecznie Urząd Skarbowy stanął po stronie państwowej instytucji.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski poinformował w zeszłym tygodniu, że kierowany przez niego organ zamierza odzyskać ponad 0,5 mln złotych, które TVN powinien wpłacić w związku z nałożeniem kary za emisję reportażu "Franciszkańska 3".

Jak się okazuje, prywatna stacja nie uiściła w terminie kary pieniężnej o wysokości 550 tys. zł, to zgodnie z przepisami ustawy o radiofonii i telewizji, prezes Świrski podjął decyzję o windykacji tych należności dla Skarbu Państwa.

Ponieważ nadawca TVN SA nie uiścił w terminie kary pieniężnej w wysokości 550 tys. zł wymierzonej za naruszenie art 18 ust. 1 i 2 ustawy o rtv w audycji »Franciszkańska 3« podjąłem decyzję o windykacji dla Skarbu Państwa należności budżetowych od ukaranej - napisał Maciej Świrski.

Czytaj więcej: Burmistrz Brukseli zablokował prawicową konferencję. Rzońca: "Zabroniono otwartej debaty konserwatystów europejskich"

Skarbówka ściągnęła pieniądze z TVN

Urząd Skarbowy wyegzekwował od TVN 550 tys. zł grzywny nałożonej przez szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie reportażu Franciszkańska 3 o Janie Pawle II i pedofilii. O efektach działań skarbówki w tej sprawie przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski poinformował w środę na platformie X.

Departament Budżetowy KRRiT poinformował mnie, że wczoraj na rachunek bankowy KRRiT wpłynęła wyegzekwowana przez Urząd Skarbowy kara pieniężna w wysokości 550 000 zł od TVN SA (decyzja 4/DPz/2024). (Sprawa reportażu Franciszkańska 3) - napisał Maciej Świrski.

Nadawca zapowiedział, że odwoła się od kary do sądu. Jeśli kara zostanie podtrzymana przez sąd, będzie to najwyższa prawomocna grzywna od KRRiT dla TVN. 

Źródło: wirtualnemedia.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo