Wspieraj wolne media

Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył aresztowanie ks. Michała Olszewskiego. Jest apelacja obrońców duchownego. "Czyny zarzucane ks. Olszewskiemu są czynami absurdalnymi"

0
0
0
Prezes Fundacji Profeto ks. Michał Olszewski
Prezes Fundacji Profeto ks. Michał Olszewski / Fot. X/Krzysztof A Wąsowski

Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył tymczasowe aresztowanie ks. Michała Olszewskiego o kolejne trzy miesiące. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Mecenas Michał Skwarzyński zapowiedział, że złoży zażalenie w tej sprawie.

W lutym zostało wszczęte śledztwo ws. nieprawidłowości zarządzania i wydatkowania środków z Funduszu Sprawiedliwości. Pod koniec marca zarzuty usłyszał m.in. ks. Michał Olszewski, beneficjent środków z FS z fundacji “Profeto”. 

Księdzu zarzuca się nieprawidłowości przy pozyskiwaniu środków z Funduszu Sprawiedliwości. Fundacja “Profeto” otrzymała 66 mln zł na budowę ośrodka Archipelag, gdzie ofiary przemocy mogłyby otrzymać pomoc. W ocenie prokuratury motywacja w przyznaniu pieniędzy z funduszu miała charakter polityczny.

Czytaj więcej: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych notuje porażki. Sądy potwierdzają: "Sama ma poważne problemy z prawem"

Sąd po raz kolejny przedłużył aresztowanie księdza Olszewskiego

Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył tymczasowe aresztowanie ks. Michała Olszewskiego o kolejne trzy miesiące. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury, która domagała się ponownego zastosowania środka zapobiegawczego. W związku z tym ks. Olszewski, pozostanie w areszcie do drugiej połowy września.

Jeden z obrońców duchownego, mecenas Michał Skwarzyński, uważa, że decyzja sądu jest niezrozumiała. Dodaje, że  zarzuty postawione ks. Olszewskiemu są absurdalne i służą między innymi do politycznej nagonki.

Czyny zarzucane ks. Olszewskiemu są czynami absurdalnymi. Mamy do czynienia z taką sytuacją, że zarzuca mu się zachowania, które tak naprawdę są zgodne z prawem Unii Europejskiej, a zarzuty, które stawia prokurator, są niezgodne z prawem UE. Zarzuca mu się „pranie” pieniędzy, jakoby miał próbować ukrywać pochodzenie środków z Funduszu Sprawiedliwości. Wszyscy doskonale wiemy, skąd one pochodzą i wszyscy doskonale wiemy, że jeśli dostaje się grant, to się go wydatkuje, tzn. wydatkuje się to np. na budowę, jeżeli ten grant tego dotyczył. Te zarzuty są tak naprawdę pozorne. Utrzymanie aresztu wpisuje się w konieczność tego, aby toczyły się igrzyska - wskazał obrońca ks. Michała Olszewskiego.   

Mecenas Michał Skwarzyński zapowiedział, że złoży zażalenie w tej sprawie. To samo zamierza zrobić mecenas Krzysztof Wąsowski.

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo