Rządowy program "Bezpieczny Kredyt". Minister rozwoju i technologii zapewnił o udziału pierwszych banków. "Każdy z nas samodzielnie powinien decydować gdzie mieszkać"
Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda wyjaśnił na czym polegać będzie rządowy program "Bezpieczny Kredyt". Poinformował również, że chęć udziału w programie zadeklarowały już trzy pierwsze banki.
- Ministerstwo rozwoju i technologii odsuwa na bok dawny program "Mieszkanie Plus", promując nowe, mniejsze programy.
- Waldemar Buda poinformował, że do programu "Bezpieczny Kredyt" dołączyły już pierwsze banki.
- Minister wyjaśnił w rozmowie w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że dlaczego każdy powinien decydować gdzie ma mieszkać.
- Zobacz także: Wojna o chipy komputerowe? Amerykanie wydali ostre ostrzeżenie w kierunku Pekinu. "Nie będziemy tego tolerować i sądzimy, że nie doprowadzi to strony chińskiej do sukcesu"
Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda, poinformował, że trzy największe banki w Polsce zadeklarowały chęć i gotowość wprowadzenia do oferty rządowego programu "Bezpieczny Kredyt".
Ustawa w tej sprawie, zakładająca między innymi wprowadzenie kredytu 2-procentowego, do którego dopłaci państwo, trafiła do podpisu prezydenta.
Każdy z nas samodzielnie powinien decydować gdzie i w jakim mieszkaniu będzie mieszkał. Poza kryterium wieku, linią kredytową i wymogiem, aby było to pierwsze mieszkanie, to całą resztę parametrów pozostawiamy do wyboru uczestnikom - zaznaczył Waldemar Buda.
.@waldemar_buda w @RadiowaJedynka: każdy z nas samodzielnie powinien decydować gdzie i w jakim mieszkaniu będzie mieszkał. Poza kryterium wieku, linią kredytową i wymogiem, aby było to pierwsze mieszkanie, to całą resztę parametrów pozostawiamy do wyboru uczestnikom 🔻🎥 pic.twitter.com/4wVCknPcSm — Jedynka – Program 1 Polskiego Radia (@RadiowaJedynka) May 29, 2023
Bezpieczny Kredyt - nowe regulacje w programie mieszkaniowym
Nowe regulacje umożliwią też założenie konta oszczędnościowego na cele mieszkaniowe. Trzeba będzie na nim systematycznie oszczędzać od 3 do 10 lat. Oba instrumenty mają wspomóc osoby do 45. roku życia
Minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda, w Programie Pierwszym Polskiego Radia przekazał, że banki przygotowują się do wdrożenia tego programu.
Trzy największe banki już zadeklarowały chęć uczestnictwa i gotowość w tym momencie wprowadzenia do oferty tego produktu. Reszta się przygotowuje. Zakładam, że absolutnie większość banków w tym programie będzie. Mamy też pozytywne informacje z rynku, tzn. były zapowiedzi, że mieszkań może nie być, mieszkań może braknąć. Nic z tych rzeczy. Ta górka budowy mieszkań w 2022 r., czyli ponad 238 tys. powoduje, że na rynku jest nadal sporo mieszkań, które w ramach tego programu mogą być kupione - podkreślił minister rozwoju i technologii.
Źródło: radiomaryja.pl