Wspieraj wolne media

Raport ONZ propaguje pedofilię? Twierdzi, że seks między dorosłymi a dziećmi nie powinien być karalny

3
4
2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Nowy raport Organizacji Narodów Zjednoczonych wzywa do zdelegalizowania wszelkich form stosowania narkotyków. Jest też mowa o aktywności seksualnej między dorosłymi a dziećmi.

  • Raport został wydany w Międzynarodowym Dniu Kobiet.
  • Jego celem jest wskazanie wytycznych "zastosowania międzynarodowych praw człowieka do prawa karnego".
  • Dokument wzywa do dekryminalizacji przestępstw związanych z "seksem, używaniem narkotyków, HIV, zdrowiem seksualnym i reprodukcyjnym, bezdomnością i ubóstwem".

Raport autorstwa Międzynarodowego Komitetu Prawników (ICJ), UNAIDS i Biura Wysokiego Komisarza ds. Praw Człowieka (OHCHR) został wydany w Międzynarodowym Dniu Kobiet.

Jego celem jest wskazanie wytycznych “zastosowania międzynarodowych praw człowieka do prawa karnego”. Dokument wzywa do dekryminalizacji przestępstw związanych z “seksem, używaniem narkotyków, HIV, zdrowiem seksualnym i reprodukcyjnym, bezdomnością i ubóstwem”.

Przedstawiciele ONZ twierdzą, że kryminalizacja przestępstw związanych z tymi kwestiami to atak na prawa człowieka.

Trend na nadmierną kryminalizację

Dyrektor ds. prawa i polityki w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości Ian Seiderman stwierdził w komunikacie prasowym, że “na całym świecie obserwuje się rosnący trend w kierunku nadmiernej kryminalizacji”.

Uznajemy, że te prawa nie tylko naruszają prawa człowieka, ale także same podstawowe zasady prawa karnego - powiedział.

Seks między dorosłymi a dziećmi

Komunikat z pozoru może wydawać się mało kontrowersyjny, jednak po głębszej analizie znajdziemy tam słowa, które wzywają do dekryminalizacji seksu między dorosłymi a nieletnimi, o ile nieletni “wyrażą zgodę”.

W odniesieniu do egzekwowania prawa karnego, każdy określony minimalny wiek zgody na seks musi być stosowany w sposób niedyskryminujący. Egzekwowanie prawa nie może być powiązane z płcią uczestników lub wiekiem wymaganym do zawarcia małżeństwa. Ponadto zachowania seksualne z udziałem osób poniżej określonego w prawie krajowym minimalnego wieku przyzwolenia na seks mogą dokonywać się za faktyczną (choć nie prawną) obopólną zgodą. W tym kontekście egzekwowanie prawa karnego powinno odzwierciedlać prawa i zdolność osób poniżej 18 roku życia do podejmowania decyzji o podejmowaniu dobrowolnych zachowań seksualnych oraz ich prawo do bycia wysłuchanym w sprawach ich dotyczących.

Zgodnie z ich rozwijającymi się możliwościami i postępującą autonomią, osoby poniżej 18 roku życia powinny uczestniczyć w podejmowaniu dotyczących ich decyzji, z należytym uwzględnieniem ich wieku, dojrzałości i najlepszego interesu oraz ze szczególnym uwzględnieniem gwarancji niedyskryminacji - czytamy.

W przytoczonym fragmencie dokumentu pojawiają się tezy sprzeczne z wiedzą naukową opartą na badaniach psychologicznych i socjologicznych.

To, że osoba w wieku poniżej 15 lat może werbalnie “wyrażać zgodę na seks” z osobą znacznie starszą od niej nie oznacza, że dojrzała ona psychicznie do podjęcia takiej decyzji.

Uprawianie seksu z dzieckiem wiąże się z odpowiedzialnością karną

Czas odkrywania własnej seksualności powinien iść w parze z procesem ogólnego rozwoju psychicznego, a nie być kształtowany pod dyktando potrzeb seksualnych osoby dorosłej. Nie bez powodu w systemach prawnych poszczególnych państw uprawianie seksu z osobą małoletnią wiąże się z odpowiedzialnością karną.

Polski Kodeks Karny w artykule 200 mówi wyraźnie: “Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”.

Czytaj także: Cywilizacja śmierci pożera kolejny kraj. Japonia kroczy ku autodestrukcji z opóźnionym zapłonem. Tamtejsza rada ds. leków zatwierdziła niebezpieczny środek dla kobiet

Otwarcie drogi dla przemysłu seksualnego

Kolejnym szokującym punktem raportu ONZ jest wezwanie do zniesienia wszystkich przepisów karnych dotyczących pracy seksualnej. Oznaczałoby to totalną samowolę dla działań przemysłu seksualnego, również organizacji przestępczych, które żyją z niewolnictwa seksualnego.

Źródło: opoka.org.pl, liveaction.org

Sonda
Wczytywanie sondy...
3
4
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo