Wspieraj wolne media

Kontrowersyjne rozmowy w Moskwie. Premier Węgier przybył z misją pokojową. Putin spotkał się z Orbanem

0
0
1
Premier Węgier Viktor Orban I Prezydent Rosji Władimir Putin
Premier Węgier Viktor Orban I Prezydent Rosji Władimir Putin / Fot. PAP/EPA/VIVIEN CHER BENKO

Premier Węgier Viktor Orban przybył w piątek do Moskwy, aby spotkać się z Prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Ten ruch spotkał się z ostrą krytyką ze strony przywódców Unii Europejskiej. Przywódcy rozmawiali głównie o wojnie na Ukrainie.

  • Premier Węgier Viktor Orban przybył w piątek do Moskwy, gdzie spotkał się z Prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
  • Przywódcy rozmawiali głównie o wojnie na Ukrainie.
  • Wcześniej Orban w ramach prezydencji w Radzie Unii Europejskiej spotkał się z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.
  • Zobacz także: PiS pozostaje we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów

Premier Węgier Viktor Orban przybył w piątek do Moskwy, aby spotkać się z Prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Ten ruch spotkał się z ostrą krytyką ze strony przywódców Unii Europejskiej.

W ramach swojej misji pokojowej premier Viktor Orban przybył do Moskwy. Szef rządu spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem - poinformował sekretarz prasowy Viktora Orbana Bertalan Havasi, którego cytują w piątek rosyjskie agencje prasowe.

Orban jest jedynym przywódcą z UE, oprócz kanclerza Austrii Karla Nehammera, który spotkał się twarzą w twarz z Władimirem Putinem od rozpoczęcia pełnoskalowej rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Do takiego spotkania doszło w 2023 roku w Pekinie. Tym razem węgierski premier zdecydował się na podróż do Rosji.

Misja #pokój jest kontynuowana. Drugi przystanek: Moskwa - napisał Viktor Orban.

Przypomnijmy, że Orban niespodziewanie we wtorek złożył wizytę w Kijowie, dzień po tym, jak Węgry zaczęły (na pół roku) przewodniczyć Unii Europejskiej. Rozmawiał z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim na temat ewentualnego zawieszenia broni i rozpoczęcia rozmów pokojowych. 

Czytaj więcej: Co myślą Rosjanie o rozpoczęciu negocjacji z Ukrainą? Putin postawił warunki. Kijów nie zamierza ich spełnić

Spotkanie Orbana z Putinem. Rozmawiano o pokoju na Ukrainie

W godzinach popołudniowych doszło do spotkania Premiera Węgier Viktora Orbana z Prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Głównym tematem rozmowy była wojna na Ukrainie, a także omówienie warunków na rozpoczęcie negocjacji pokojowych.

Węgry powoli stają się ostatnim europejskim krajem, który może rozmawiać ze wszystkimi - zaznaczył Premier Węgier Viktor Orban.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow przekazał, że Orban rozmawiał z prezydentem Rosji m.in. o Ukrainie. Putin miał stwierdzić, że jest gotów przedyskutować "niuanse" propozycji pokojowych w celu zakończenia wojny.

Rozumiem, że tym razem przybył Pan nie tylko jako nasz wieloletni partner, ale także jako przewodniczący Rady Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję wymienić się pomysłami na temat budowania relacji dwustronnych w tej trudnej sytuacji i oczywiście porozmawiać o perspektywach rozwoju największego europejskiego kryzysu, mam na myśli, na ukraińskim torze - powiedział Prezydent Rosji Władimir Putin.

Źródło: dorzeczy.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo