Przerażające dane noclegowni z Zielonej Góry. Mieszkają w niej nielegalni imigranci. Większość z nich musi opuścić Polskę
Jak podaje "Służby w Akcji" na portalu X, jedna z noclegowni w Zielonej Górze gościła 79 nielegalnych imigrantów. Pracownicy noclegowni wyznali, że większość z imigrantów z północnej Afryki i Bliskiego Wschodu jest zobowiązana do opuszczenia Polski.
- Jak podaje "Służby w Akcji" na portalu X, jedna z noclegowni w Zielonej Górze gościła 79 nielegalnych imigrantów.
- Większość z imigrantów z północnej Afryki i Bliskiego Wschodu jest zobowiązana do opuszczenia Polski.
- zielonogórska noclegownia przyznaje, że już od stycznia tego roku odczuwają wzmożony ruch.
- Zobacz także: Protest sieci bankowej Euronet. Klienci mają problem z wypłatą gotówki. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyjrzy się sprawie
Jak podaje "Służby w Akcji" na portalu X, jedna z noclegowni w Zielonej Górze gościła na dzień 3. czerwca tego roku 79 nielegalnych imigrantów. Pracownicy noclegowni wyznali, że większość z imigrantów z północnej Afryki i Bliskiego Wschodu tj. 95 proc. jest zobowiązana do opuszczenia Polski. Wobec pozostałych 5 proc. trwają czynności służb. Warto zaznaczyć, że ci imigranci mieszkają w noclegowni na koszt mieszkańców.
Ponadto zielonogórska noclegownia przyznaje, że już od stycznia tego roku odczuwają wzmożony ruch spowodowany imigrantami.
Wykaz nielegalnych imigrantów przebywających w noclegowni w Zielonej Górze. Jak przyznała sama noclegowania 95% z tych imigrantów posiada dokumenty zobowiązujące ich do opuszczenia Polski, jednakże tego nie robią i dalej przebywają w noclegowni na koszt mieszkańców.
Noclegownia… pic.twitter.com/BbNRqUpJea — Służby w akcji 👮 (@Sluzby_w_akcji) June 17, 2024
Czytaj więcej: Granica - uderzająca i dająca do myślenia animacja. Gdzie jest granica tego szaleństwa? Murgrabia: "To apel do resztek zdrowego rozsądku"
Pakt migracyjny w Polsce
Niedawno w Brukseli zapadła decyzja w sprawie reformy wspólnego systemu azylowego, tzw. paktu migracyjnego. UE pracuje nad tym, by osoby ubiegające się o azyl były traktowane jednakowo w całej Europie. Przeciwko głosowały tylko dwa kraje: Polska i Węgry. Słowacja zagłosowała ponadto przeciwko “obowiązkowej solidarności”.
Pakt migracyjny nad którymi UE pracuje już od lat zakłada, że kraje członkowskie będą miały wybór między zgodą na relokację i przyjęcie migrantów a wpłatą do unijnego budżetu pieniędzy w “imię solidarności”.
Zgodnie z regulacjami w krajach UE co roku ma być rozlokowywanych co najmniej 30 tys. osób.
Źródło: tvmn.pl, x.com