Wspieraj wolne media

Protestujący z flagami zebrali się przed siedzibą TVP. Bochenek wzywa obywateli

4
0
2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Leszek Szymański

Politycy PiS zwołali obywateli przed siedzibę TVP na ulicy Woronicza, aby zaprotestować przeciwko siłowemu przejęciu mediów publicznych przez nowy rząd. Manifestacje trwają również pod siedzibami regionalnych oddziałów Telewizji Polskiej.

Trwa walka o media publiczne. Nowa władza dokonała siłowego wejścia do siedziby TVP. Poturbowana została poseł Joanna Borowiak z PiS. O 19:30 na antenie Telewizji Polskiej pojawił się red. Marek Czyż, wygłaszając oświadczenie.

Protest przed gmachem TVP

Politycy PiS zwołali obywateli, aby o godz. 20:00 pojawili się przed siedzibą TVP na ulicy Woronicza. Poseł Rafał Bochenek zachęcił w mediach społecznościowych do stawienia się przed gmachem Telewizji Polskiej. 

Nie pozwólmy na przejęcie przez Tuska i jego ekipę wolnych, niezależnych mediów publicznych. Zaprotestujmy stanowczo przeciwko niedemokratycznym, siłowym działaniom ekipy Tuska. Spotkajmy się dzisiaj o g. 20:00 przy siedzibie TVP na ul. Woronicza. Obywatelska manifestacja w obronie wolności słowa - napisał. 

Media informują, że przed siedzibą TVP pojawiły się tłumy z biało-czerwonymi flagami. “Demonstranci zapowiadają, że będą protestować w obronie wolności słowa”, podał portal niezalezna.pl.

Manifestacje również pod siedzibami regionalnych oddziałów TVP

Serwis Radia Szczecin poinformował, że kilkadziesiąt osób protestowało pod szczecińską siedzibą TVP przy ulicy Niedziałkowskiego. Obywatele zgromadzili się również pod budynkiem TVP Katowice.

Protest był spontaniczną wolą mieszkańców. Ludzie chcieli spotkać się pod siedzibą TVP w Katowicach, by bronić wolności słowa i demokracji. Mieszkańcy wyrazili swój pogląd na bezprawie, które w tej chwili ma miejsce - powiedział były wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek, cytowany przez dziennikzachodni.pl.

Czytaj także: Zdrada w TVP? Kto odpowiada za wyłączenie sygnału Telewizji Polskiej?

Walka o media publiczne

We wtorek głosami posłów Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy w Sejmie przyjęto uchwałę ws. przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej. 

Decyzja nowego ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza wywołała trzęsienie ziemi w mediach publicznych. Polityk odwołał 19 grudnia dotychczasowych prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej oraz rady nadzorcze. Nowe zarządy spółek zostały wyłonione przez nowe rady nadzorcze powołane przez ministra.

Źródło: radioszczecin.pl, niezalezna.pl, dziennikzachodni.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
4
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo