Protest rolników w Dorohusku. Ciekawa inicjatywa demonstrantów. Oberwało się Wiceministrowi Rolnictwa Michałowi Kołodziejczakowi [FOTO]

10
0
4
Kukła przedstawiająca Michała Kołodziejczaka
Kukła przedstawiająca Michała Kołodziejczaka / Fot. X/@LukaszP85

W całej Europie trwają protesty rolników przeciwko unijnej polityce klimatycznej oraz przeciwko bezcłowemu importowi ukraińskiego zboża i produktów rolnych. W Polsce rolnicy protestują również przeciwko rządowi Donalda Tuska. Na jednym z protestów oberwało się Michałowi Kołodziejczakowi.

W całej Europie trwają protesty rolników przeciwko unijnej polityce klimatycznej oraz przeciwko bezcłowemu importowi ukraińskiego zboża i produktów rolnych. W Polsce rolnicy protestują również przeciwko rządowi Donalda Tuska. Rolnicy nie zapomnieli również zdrady ze strony Michała Kołodziejczaka. Lider AgroUnii dołączył wraz ze swoimi ludźmi do koalicji 13 grudnia, a sam został Wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W sieci popularność zyskuje zdjęcie kukły Kołodziejczaka, którą przygotowali rolnicy protestujący w Dorohusku. Kukła zrobiona jest ze słomy, obrana w obdarty garnitur, ma zdjęcie Kołodziejczaka zamiast twarzy. Ponadto na głowie umieszczono pachołek drogowy. Samą kukłę umieszczono na wózku, który znajduje się pod stosem ziarna, prawdopodobnie rozsypanego z ukraińskiego transportu. Dodatkowo, wózek stoi na barwach Unii Europejskiej.

Natomiast według relacji protestujących kukła Kołodziejczaka była wcześniej pchana przez demonstrujących, a na kolanach zamieszczono skrzynkę z napisem skarbonka.

Czytaj więcej: Protest rolników w Polsce. Relacja Barełkowskiego prosto z Budzynia. Stempniak: "Jesteśmy tutaj dzisiaj po to, żeby dbać o Polskę i polską ziemię"

Gorący protest rolników w Bydgoszczy

W całej Unii Europejskiej protestują rolnicy. W piątek protest rozpoczęli polscy gospodarze, którzy blokowali drogi i autostrady we wszystkich województwach. Rolnicy nie zgadzają się na import produktów rolnych z Ukrainy, zwracają też uwagę na pogarszającą się sytuację rolnictwa w UE. 

W samym centrum Bydgoszczy stanęło kilkaset maszyn. Protestujący domagali się rozmów z wojewodą, udali się więc się pod Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki przy ul. Jagiellońskiej. Rolnicy zaczęli szturmować gmach. Przed wejściem doszło do przepychanek z policjantami, którzy najpierw próbowali odepchnąć protestujących od drzwi, później użyli gazu.

Policja użyła gazu wobec rolników. Wyszedł do nas z budynku wicewojewoda i jak wrócił do środka, to za nim kilku rolników weszło do urzędu. I po chwili prędko wybiegli z oczami poranionymi gazem. Moja koleżanka, działaczka Solidarności i pielęgniarka, udzielała im pomocy. Także wraca stare! Tak jak było za poprzednich rządów PO - przemoc i brak rozmowy - powiedział w rozmowie z Tysol.pl przewodniczący klubu “Gazety Polskiej” w Bydgoszczy Krystian Felichowski.

Protestujący przed urzędem wojewódzkim palili również opony. Media społecznościowe obiegły nagrania ze zdarzeń w Bydgoszczy. 

Wojewoda Michał Sztybel wydał oświadczenie po spotkaniu z rolnikami.

Po dzisiejszym spotkaniu mam dużo większą wiedzę i świadomość, jaką wagę mają Wasze postulaty. Jako osoba niedecyzyjna w zakresie rolnictwa, ale decyzyjna w zakresie informowania o tym, co dzieje się w regionie, jeszcze dziś poinformuję Pana Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jak przebiegał dzisiejszy dzień. Poinformuję o wszystkich Waszych postulatach i o tym, że oczekujecie ich pilnego przeanalizowania i odpowiedzi do wtorku, do końca dnia. Poinformuję o skali Waszego protestu i Waszej determinacji. Od siebie poproszę o bardzo poważne potraktowanie sprawy, tak aby Pan Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi doskonale znał Wasze nastroje - zadeklarował wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel.

Źródło: tysol.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
10
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo