Wspieraj wolne media

Protest mieszkańców Barcelony przeciwko...turystom. Hiszpanie stali się zbyt wygodni? Zobacz absurdalną akcję lewicowych organizacji [+WIDEO]

0
0
0
Barcelona
Barcelona / Fot. Wikimedia Commons

Tysiące protestujących wyszło na ulice Barcelony podczas ostatniej demonstracji przeciwko masowej turystyce w Hiszpanii. W Barcelonie, podczas protestu ich uczestnicy oblewali wodą siedzących spokojnie turystów. Głównym powodem jest zwiększony hałas i natężenie napływu ludzi do atrakcyjnych miast.

Tysiące protestujących wyszło na ulice Barcelony podczas ostatniej demonstracji przeciwko masowej turystyce w Hiszpanii, podczas której podobne akcje miały ostatnio miejsce na Wyspach Kanaryjskich i Majorce, potępiając wpływ turystów na koszty i jakość życia miejscowej ludności.

Demonstrację zorganizowała grupa ponad 100 lokalnych organizacji, na czele której stoi Assemblea de Barris pel Decreixement Turístic

Uczestnicy protestu nie powstrzymywali się do napaści na odpoczywających i wydających swoje oszczędności turystów, których oblewali wodą.

Czytaj więcej: W Hiszpanii stanie największa w Europie statua... Buddy. "Pomost pomiędzy Zachodem i Wschodem"

Hiszpanie stali się zbyt wygodni? Nie chcą turystów, choć ci zapewniają im zyski

Według oficjalnych danych w 2023 r. w regionie Barcelony nocowało prawie 26 milionów gości, wydając 12,75 miliarda euro. Natomiast Assemblea de Barris pel Decreixement Turístic twierdzi, że przez odwiedzających są podnoszone w mieście ceny na różne usługi, podczas gdy zyski z branży turystycznej są rzekomo niesprawiedliwie rozdzielane i zwiększają nierówności społeczne.

Organizacja opublikowała także 13 propozycji zmniejszenia liczby gości i przejścia miasta na nowy model turystyki, obejmujących zamknięcie terminali statków wycieczkowych, wprowadzenie większej regulacji w zakresie zakwaterowania turystów i zaprzestanie wydatków publicznych na promocję turystyki.

Rosnące niezadowolenie w Barcelonie przypomina podobne protesty w innych częściach Hiszpanii. W kwietniu mieszkańcy Wysp Kanaryjskich zmobilizowali się, aby zaprotestować przeciwko nadmiernej turystyce, obwiniając gości za zawyżanie cen w ich domach i powodowanie szkód dla środowiska.

Źródło: tvmn.pl, x.com, cnn.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo