Wspieraj wolne media

Prof. Andrzej Nowak: Rządy Tuska to rzeczywistość zdrady

30
0
4
Prof. Andrzej Nowak
Prof. Andrzej Nowak / Fot. Wydawnictwo Biały Kruk

Polecamy Państwu znakomity wykład prof. Andrzeja Nowaka, który na szerokim historycznym tle ukazuje, w istocie haniebną, godzącą w fundamentalne interesy rzeczypospolitej politykę, prowadzoną wobec Rosji przez obecnego premiera i jego ministra spraw zagranicznych.

Wykład ten, nagrany podczas tegorocznych, krakowskich Targów Dobrej Książki, ukazuje bezkarność polskich zdrajców na przestrzeni wieków, począwszy od niesławnej pamięci podkanclerzego Hieronima Radziejowskiego. Na tym tle rządy Donalda Tuska z lat 2007-2015 (choć osobiście przez niego sprawowane o rok krócej, co było zapewne zapłatą za uległą politykę tak wobec Berlina jak i Moskwy, budujących wtedy sojusz, mający ogarnąć żelaznym energetycznym uściskiem lwią część Europy), jawią się jako kontynuacja najgorszych wzorców, po jakie moglibyśmy sięgnąć w naszych narodowych dziejach. 

Analizując politykę aktualnego premiera, na nowo podjętą po objęciu przez niego funkcji premiera w grudniu 2023 r., prof. Andrzej Nowak zwraca uwagę na kluczowe fakty i dokumenty, dowodzące niezbicie, że niezmiennym celem ponownie rządzącego polską polityką zagraniczną duetu Tusk-Sikorski jest osłabienie więzi ze Stanami Zjednoczonymi, czyli kluczowym gwarantem bezpieczeństwa nie tylko Polski, lecz całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Wykład nagrany na Targach Dobrej Książki, mimo towarzyszącego mu szumu czytelników odwiedzających stoiska ustawione w sali krakowskiego Sokoła, ze wszech miar wart jest wysłuchania.

 

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
30
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo