Problem z tranzycją płciową. Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich przygotowało wytyczne
Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich przygotowało wytyczne dotyczące postępowania z dziećmi, które borykają się z problemami identyfikacji płciowej.
- Zespół ds. płci i seksualności, działający w ramach Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, opracował “Standardy i wytyczne Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich w zakresie diagnozy oraz terapii dzieci i młodzieży z problemami identyfikacji płciowej”.
- W ostatnich latach w Polsce i na świecie rośnie liczba osób małoletnich deklarujących identyfikację z płcią odmienną od biologicznej.
- Osoby w coraz młodszym wieku dążą do tego, aby wreszcie poczuć się szczęśliwym we własnym ciele, dlatego decydują się na tzw. tranzycję płciową. Wytyczne są odpowiedzią na ten pogłębiający się problem.
- Zobacz także: Miss Universe z Nikaragui nie może wrócić do ojczyzny. Została oskarżona o zdradę i jawi się jako symbol buntu wobec reżimu
Jak poinformował portal DoRzeczy.pl, Zespół ds. płci i seksualności, działający w ramach Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, opracował “Standardy i wytyczne Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich w zakresie diagnozy oraz terapii dzieci i młodzieży z problemami identyfikacji płciowej”. Dokument, który powstawał wieloetapowo od początku 2023 roku trafi do konsultacji społecznych.
Praca kilkunastu ekspertów
Na jego kształt złożyła się praca kilkunastu ekspertów korzystających z międzynarodowych doświadczeń klinicznych i dorobku naukowego psychologów, psychoterapeutów (w tym psychoterapeutów dzieci i młodzieży, rodziny oraz terapeutów uzależnień), seksuologów i lekarzy (o specjalnościach: medycyna rodzinna, psychiatria, endokrynologia dziecięca, ginekologia i położnictwo). To pierwsza wersja tego dokumentu, niezmiernie potrzebnego w Polsce, wypełniającego istotną lukę w literaturze przedmiotu i terapeutycznej praktyce - czytamy.
Problem z tranzycją płciową
W ostatnich latach w Polsce i na świecie rośnie liczba osób małoletnich deklarujących identyfikację z płcią odmienną od biologicznej. Osoby w coraz młodszym wieku dążą do tego, aby wreszcie poczuć się szczęśliwym we własnym ciele, dlatego decydują się na tzw. tranzycję płciową. Wytyczne są odpowiedzią na ten pogłębiający się problem.
Zamiast przyjmowania wyniszczających hormonów, SPCh proponuje bezpieczniejszą, nieinwazyjną i o wiele lepiej ugruntowaną naukowo drogę.
Czytaj także: Biskupi z Ghany chcą delegalizacji homoseksualizmu. Obecnie penalizacja dotyczy wyłącznie mężczyzn
Ekspertka: Społeczność międzynarodowa ma dług wdzięczności wobec tej organizacji
Zdaniem dr Michelle Cretelli z Amerykańskiego Kolegium Pediatrów to “kompleksowy dokument o potwierdzonych podstawach antropologicznych i naukowych, oparty na starożytnej zasadzie etyki lekarskiej: po pierwsze nie szkodzić”.
Co najmniej siedem niezależnych przeglądów systematycznych światowej literatury naukowej wykazało, że potwierdzanie niespójności płci wśród młodzieży ma charakter w najlepszym wypadku eksperymentalny i może skutkować znaczną, nieodwracalną szkodą. Społeczność międzynarodowa ma dług wdzięczności wobec tej organizacji za odważne opracowanie tych od dawna oczekiwanych standardów i wytycznych dotyczących optymalnej i etycznej opieki nad młodzieżą mającą problemy z tożsamością płciową - oceniła.
Z treścią dokumentu można zapoznać się tutaj.
Źródło: spch.pl, dorzeczy.pl