Wspieraj wolne media

Prezydent Duda spotkał się z protestującymi rolnikami. Postawili warunek

0
0
1
WARSZAWA BRIEFING PRASOWY ROLNIKÓW
WARSZAWA BRIEFING PRASOWY ROLNIKÓW / Fot. PAP/Piotr Nowak

Przedstawiciel protestujących rolników wejdzie w skład Rady ds. rolnictwa, działającej w ramach Narodowej Rady Rozwoju. To decyzja podjęta przez prezydenta Andrzeja Dudę.

  • Prezydent spotkał się w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim z rolnikami ze Związku Rolniczego “Orka”, którzy w Sejmie prowadzili protest głodowy od 9 maja.
  • Gospodarze zakończyli go w ubiegłą środę, wtedy też podszedł do nich Andrzej Duda.
  • Prezydencki minister Wojciech Kolarski poinformował, że spotkanie rozpoczęło się od podziękowań dla Dudy za to, że okazał rolnikom szacunek i że “de facto doprowadził do tego, że po dwóch tygodniach ten dramatyczny protest się zakończył”.
  • Zobacz także: Nowe fakty dot. pożaru centrum handlowego Marywilska 44. Prokuratura zmienia charakter śledztwa

Prezydent spotkał się w poniedziałek przed południem w Pałacu Prezydenckim z rolnikami ze Związku Rolniczego “Orka”, którzy w Sejmie prowadzili protest głodowy od 9 maja. Gospodarze zakończyli go w ubiegłą środę, wtedy też podszedł do nich Andrzej Duda.

Prezydencki minister Wojciech Kolarski zaznaczył, że spotkanie było rezultatem rozmowy prezydenta z protestującymi, do której wówczas doszło.

Dodał, że poniedziałkowe spotkanie rozpoczęło się od podziękowań dla Dudy za to, że okazał rolnikom szacunek i że “de facto doprowadził do tego, że po dwóch tygodniach ten dramatyczny protest się zakończył”. 

Kolarski poinformował też, że rolnicy byli rozgoryczeni, że nie spotkał się z nimi premier Donald Tusk.

Prezydent podjął decyzję

Dodał, że prezydent na prośbę rolników podjął decyzję, by przedstawiciel protestujących wszedł w skład działającej przy prezydencie Rady ds. rolnictwa.

Zapowiedział też, że dojdzie do spotkania szerszej reprezentacji protestujących rolników z członkami Rady ds. rolnictwa.

Czytaj także: Konferencja "Czy to koniec Europy jaką znamy?". Sałek i Wilk krytykują unijną politykę klimatyczną

Rolnicy przekazali swoje postulaty 

Mieliśmy zaszczyt być na spotkaniu z prezydentem, który postara się nam pomóc w kwestii niektórych naszych postulatów. Cieszymy się, że o rolnictwie możemy porozmawiać na takim szczeblu - powiedział Mariusz Borowiak ze Związku Rolniczego “Orka”.

Dodał, że rolnicy przekazali prezydentowi swoje postulaty. Zwrócił uwagę, że premier nie chciał poświęcić im 15 minut.

Protestujący rolnicy nie zgadzają się na import ukraińskich produktów rolnych, zwracają też uwagę na pogarszającą się sytuację rolnictwa w UE, m.in. Zielony Ład, który chcą “wyrzucić do kosza”.

Źródło: radiomaryja.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo