Wspieraj wolne media

Konferencja "Czy to koniec Europy jaką znamy?". Zielony Ład pod ostrą krytyką. Sałek i Wilk krytykują unijną politykę klimatyczną

5
0
0
Paweł Sałek i Jacek Wilk
Paweł Sałek i Jacek Wilk / Fot. TVMN

W poniedziałek 20 maja odbyła się konferencja "Czy to koniec Europy jaką znamy? European Conservative Future". Podczas panelu "Czy Zielony Ład to przyszłość Europy?" wystąpił były doradca prezydenta Paweł Sałek oraz polityk Konfederacji Jacek Wilk.

  • W poniedziałek 20 maja odbyła się konferencja "Czy to koniec Europy jaką znamy? European Conservative Future".
  • Uczestnikami byli między innymi były doradca prezydenta Paweł Sałek oraz polityk Konfederacji Jacek Wilk.
  • Politycy mieli krytyczne zdanie na temat unijnej polityki klimatycznej.
  • Zobacz także: Mikołaj Kopernik — katolik, polski astronom, ekonomista

W poniedziałek 20 maja w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich przy ul. Foksal 3/5 w godzinach 10.00-15.00 odbyła się międzynarodowa konferencja "Czy to koniec Europy jaką znamy? European Conservative Future".

Podczas panelu "Czy Zielony Ład to przyszłość Europy?" wystąpił były doradca prezydenta Paweł Sałek oraz polityk Konfederacji Jacek Wilk. Panowie skrytykowali unijną koncepcję polityki klimatycznej.

Gdy byłem doradcą Prezydenta Andrzeja Dudy, to mówił, że ochrona środowiska musi się odbywać w sposób zrównoważony - przypomniał były doradca prezydenta.

Jeżeli transformacja energetyczna ma się odbywać, to musi na pierwszym miejscu stawiać człowieka. Nie może być tak, że np. kompleks w Turowie ma być zamknięty na podstawie jednej decyzji administracyjnej - wyjaśnił Paweł Sałek.

Czytaj więcej: Wojna na Ukrainie. Rosjanie zostali zapytani o koniec konfliktu. Zobacz w czym nie zgadzają się z Putinem

Polityk Konfederacji ostro o unijnej polityce klimatycznej

Z kolei polityk Konfederacji Jacek Wilk zakwestionował wyłączny udział człowieka w globalnym ociepleniu. Wskazał, że polityka klimatyczna nie może być oparta o wątpliwe założenia.

Cała koncepcja Zielonego Ładu osadzona jest na założeniu, że zmiana klimatu opiera się na działalności człowieka. To idealny instrument dla rządów, żeby dokręcać śrubę jak się da, czy dla korporacji, żeby nam wciskać np. wiatraki.

Zaznaczył również, że polityka Zielonego Ładu prowadzi polskie rolnictwo nad przepaść. Jego zdaniem rolnicy mają najlepszą wiedzę jak prowadzić własne gospodarstwa.

Ta cała polityka UE prowadzi do zniszczenia polskiego rolnictwa. Jeśli do tego dojdzie, będzie problem z samowystarczalnością żywnościową - ocenił Jacek Wilk z Konfederacji.

Polski rolnik wie, jak orać, siać, prowadzić gospodarstwo. To absurd, że jakiś urzędas w Brukseli będzie nas tego uczył. W ogóle takich polityk jak Zielony Ład nie powinno być. Jeżeli raz na to komunistom brukselskim pozwolimy, to będą nam wchodzić do sypialni itd. - podkreślił były poseł.

Materiały z konferencji z międzynarodowej konferencji "Czy to koniec Europy jaką znamy? European Conservative Future" można obejrzeć na platformie Facebook oraz na kanałach telewizyjnych i aplikacji TV Media Narodowe. 

Źródło: tvmn.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
5
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo