Wspieraj wolne media

Premier i ministrowie nie odpowiadają na interpelacje? "Co stało się przez tych 8 lat z dostępem do informacji?"

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. X/Kancelaria Premiera

293 interpelacje pozostały bez odpowiedzi prezesa Rady Ministrów i jego ministrów - poinformował w mediach społecznościowych analityk liczb w polskiej polityce.

  • Radek Karbowski wyjaśnił, że “interpelacje poselskie to jedna z form kontroli parlamentarnej. Odpowiedzi na nie powinny dotrzeć maksymalnie w ciągu 21 dni - w tym momencie 43 interpelacje to ponad 500 dni opóźnienia.”
  • Analityk zaznaczył, że w IX kadencji Sejmu łącznie złożono 44 318 interpelacji.
  • VIII kadencja to 153 interpelacje bez odpowiedzi, wtedy wpłynęło ich 34 043, a VII - zaledwie 8 z 34 895 złożonych.
  • Zobacz także: Akademia Prawdy, Dobra i Piękna szykuje się do rozpoczęcia pracy od początku 2024 roku

X kadencja wylądowała w archiwum strony sejmowej. Razem z nią trafiły tam 293 interpelacje, które pozostały bez odpowiedzi prezesa Rady Ministrów i jego ministrów - napisał na platformie X (dawniej Twitter) Radek Karbowski, twórca “Skrótu politycznego”.

Analityk wyjaśnił, że “interpelacje poselskie to jedna z form kontroli parlamentarnej. Odpowiedzi na nie powinny dotrzeć maksymalnie w ciągu 21 dni - w tym momencie 43 interpelacje to ponad 500 dni opóźnienia.”

Zaznaczył, że w IX kadencji Sejmu łącznie złożono 44 318 interpelacji. VIII kadencja to 153 interpelacje bez odpowiedzi, wtedy wpłynęło ich 34 043, a VII - zaledwie 8 z 34 895 złożonych.

Co stało się przez tych 8 lat z dostępem do informacji? - napisał Karbowski.

Czytaj także: Kogo poprze Kukiz? "Wybór między dżumą a cholerą jest jednoznaczny"

Posiedzenie Sejmu X kadencji

Zgodnie z decyzją prezydenta, 13 listopada w południe odbędzie się pierwsze po wyborach posiedzenie Sejmu X kadencji oraz pierwsze posiedzenie Senatu XI kadencji.

W Sejmie pojawi się m.in. Andrzej Duda i przedstawiciele najwyższych rangą władz państwowych. Głowa państwa zwróci się do posłów z orędziem. Później głos zabierze marszałek senior. Następnie posłowie złożą ślubowanie, wybrany zostanie też marszałek Izby i wicemarszałkowie.

 

Źródło: x

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo