Premier Słowacji Robert Fico został postrzelony po posiedzeniu rządu. Media: Stan jest poważny

2
0
1
Robert Fico
Robert Fico / Fot. PAP/CTK/Vaclav Salek

Premier Słowacji Robert Fico został postrzelony, jego stan jest poważny - informują słowackie media. Podejrzany o atak mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Jak podała słowacka stacja TA3, do zdarzenia doszło w mieście Handlova, około 150 kilometrów na północny wschód od stolicy. Strzały padły przed Domem Kultury, gdzie odbywało się posiedzenie rządu.

Premier Słowacji postrzelony

Reporter słowackiego portalu Dennik.sk Daniel Vražda podał, że premier podszedł do osób czekających na niego przy Domu Kultury, w tym momencie miało paść kilka strzałów. Polityk upadł na ziemię, wówczas podbiegli do niego ochroniarze, podnieśli go i wsadzili do samochodu. Premier Słowacji został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Bańskiej Bystrzycy.

Świadkowie mówią o krwawych plamach na jego ciele. Lokalne media twierdzą, że stan premiera jest poważny, miał zostać postrzelony w klatkę piersiową i brzuch.

Czytaj także: Zastępca naczelnika CBŚP we Wrocławiu znaleziony martwy

Napastnik zatrzymany 

Domniemany napastnik został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze otoczyli kordonem okolicę, a Dom Kultury został ewakuowany.

Wiceprzewodniczący Rady Narodowej Republiki Słowackiej Ľuboš Blaha potwierdził incydent i zapowiedział, że posiedzenie Rady Narodowej zostało zostało zawieszone na czas nieokreślony - podała słowacka agencja informacyjna TASR.

Prezydent Słowacji Zuzana Caputova w pierwszym komentarzu opublikowanym w mediach społecznościowych mówi o “brutalnym ataku” na premiera Fico i życzy mu powrotu do zdrowia.

 

Źródło: euronews.com, rmf24.pl, x.com, abcnews.go.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo