Wspieraj wolne media

Powracają ograniczenia dla ukraińskiego cukru i kurzych jaj? Cła mają wesprzeć unijnych producentów. Bryłka: "Handel między UE a Ukrainą powinien wrócić do zasad wynikających z DCFTA"

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Organizacja rolnicza COPA-COGECA poinformowała, że w ostatnim czasie szybko osiągnięto limity związane z importem ukraińskich produktów takich jak kurze jaja oraz cukier. Wobec tego mają powrócić cła na te produkty. Sprawę skomentowała europoseł Konfederacji Anna Bryłka.

Organizacja rolnicza COPA-COGECA poinformowała, że w ostatnim czasie szybko osiągnięto limity związane z importem ukraińskich produktów takich jak kurze jaja oraz cukier. Wobec tego mają powrócić cła, które uchronią europejskich rolników przed niekontrolowaną konkurencją. 

Zgodnie z przewidywaniami podczas negocjacji w sprawie ostatnich bankomatów szybko osiągnięto istotne ilości i obecnie ważne jest dalsze monitorowanie innych towarów, których to dotyczy, w nadziei, że wprowadzone cła pomogą przywrócić równowagę sytuacji i zapobiegną stratom lokalnych producentów z UE. Dają one również wyraźne wskazanie, że zmianę art. 29 DCFTA należy starannie negocjować i kalibrować - podała organizacja COPA-COGECA.

Natomiast europoseł Konfederacji Anna Bryłka komentując te doniesienia, podkreśliła, że handel między Unią Europejską, a Ukrainą powinien wrócić do równych zasad wynikających z umowy o strefach wolnego handlu.

Handel między UE a Ukrainą powinien wrócić do zasad wynikających z DCFTA - stwierdziła europoseł Konfederacji Anna Bryłka

Czytaj więcej: Orban tworzy nową grupę w PE. "Dzień, w którym rozpoczęła się odnowa polityki europejskiej"

Bruksela zawarła porozumienie handlowe z Ukrainą

Unijni urzędnicy zawarli w marcu ze stroną ukraińską porozumienie w kwestii wprowadzenia zmian w bezcłowym handlu z Ukrainą. Wstępna umowa wydłuża listę produktów objętych ograniczeniami w imporcie od czerwca tego roku. Do listy, na której były jaj, drób i cukier, dodano zboże i miód.

Skrócono też czas reakcji Komisji Europejskiej na wprowadzanie zakazów importu, jeśli dojdzie do destabilizacji rynku, z trzech do dwóch tygodni. Bruksela zobowiązała się również do podjęcia działań w przypadku gwałtownego wzrostu importu ukraińskiej pszenicy.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo