Polska w światowej czołówce wypełniania Agendy 2030. Biuro prezydenta Andrzeja Dudy chwali się wypełnianiem zrównoważonego rozwoju. "Polska jest w pierwszej dziesiątce"
W Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych odbywa się 78. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, na którym gromadzą się przywódcy ze wszystkich krajów członkowskich. Jeden z paneli o zrównoważonym rozwoju moderował sam prezydent Andrzej Duda.
- W Nowym Jorku trwa 78. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, gdzie zbierają się przywódcy z całego świata.
- W tych dniach odbywają się różne panele dyskusyjne oraz spotkania pomiędzy przywódcami państw.
- Prezydent Andrzej Duda miał okazję moderować panel dotyczący Agendy 2030, czyli zrównoważonego rozwoju.
- Zobacz także: Wojna na Ukrainie i napięcie na linii Warszawa-Kijów. Szrot: "Nieustające wsparcie Polski dla walczącej Ukrainy"
W Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych odbywa się 78. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, na którym gromadzą się przywódcy ze wszystkich krajów członkowskich. Podczas tego szczytu omawiane są przeróżne tematy, a przywódcy mają okazję do dwustronnych rozmów. Prezydent Polski Andrzej Duda wziął udział w panelu poświęconego tematyce tak zwanego zrównoważonego rozwoju, który miał okazję nawet moderować.
Polskie władze od lat realizują Agendę 2030, ustaloną podczas przeróżnych spotkań między innymi podczas Forum Ekonomicznego w Davos, gdzie współorganizatorem jest globalista Klaus Schwab. Warto zauważyć, że nasz kraj zajmuje nawet 10 miejsce wśród wszystkich na świecie w rankingu wypełniania celów tzw. zrównoważonego rozwoju. Podczas tego panelu głos zabrał kanclerz Niemiec Olaf Scholz, premier Włoch Giorgia Meloni, czy też premier Hiszpanii Pedro Sanchez.
Polska jest w pierwszej dziesiątce państw na świecie pod względem wypełniania celów zrównoważonego rozwoju wskazywanych przez ONZ.
W Nowym Jorku Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna właśnie moderowanie panelu poświęconego tej tematyce, w którym głos zabiorą m. in.
Olaf Scholz, Giorgia Meloni i Pedro Sanchez - podaje Kancelaria Prezydenta.
Polska 🇵🇱 jest w pierwszej dziesiątce państw na świecie pod względem wypełniania celów zrównoważonego rozwoju wskazywanych przez ONZ 🇺🇳.
W Nowym Jorku Prezydent @AndrzejDuda rozpoczyna właśnie moderowanie panelu poświęconego tej tematyce, w którym głos zabiorą m. in.… pic.twitter.com/d0zpKjthOq — Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) September 18, 2023
Czytaj więcej: Co dalej z Redutą Ordona? Wniosek o rozstrzygniecie sporu trafił do sądu
Agenda 2030 - marzenie globalistów
Przekształcamy nasz świat: Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 zawierająca cele zrównoważonego rozwoju została przyjęta przez wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ Rezolucją Zgromadzenia Ogólnego 25 września 2015 roku w Nowym Jorku.
Agenda określa 17 celów zrównoważonego rozwoju oraz związanych z nimi 169 zadań, które mają zostać osiągnięte przez świat do 2030 roku. Dotyczą osiągnięć w 5 obszarach tzw. 5xP: ludzie, planeta, dobrobyt, pokój, partnerstwo. Cele obejmują szeroki zakres wyzwań, takich jak ubóstwo, głód, zdrowie, edukacja, równość płci, zmiany klimatu, zrównoważony rozwój, pokój, sprawiedliwość społeczna. Zastąpiły one Milenijne Cele Rozwoju, które zrealizowane miały być do 2015 roku.
Realizacja celów i zadań jest monitorowana na całym świecie odpowiednimi wskaźnikami. Przyjęto je Rezolucją Zgromadzenia Ogólnego 10 lipca 2017. Za ich monitorowanie w Polsce odpowiada GUS. Polskie władze nie ukrywają również, że zamierzają spełniać te cele, prezentując je na swoich oficjalnych stronach internetowych.
Pierwszy raport Realizacja celów zrównoważonego rozwoju w Polsce został przyjęty przez Radę Ministrów 5 czerwca 2018 roku. Zawiera on omówienie stopni realizacji wszystkich 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce, a także opisuje także krajowe priorytety na rzecz zrównoważonego rozwoju i związek Agendy 2030 z krajową Strategią Odpowiedzialnego Rozwoju. Raport został przygotowany na potrzeby pierwszego, dobrowolnego przeglądu wdrażania przez Polskę celów zrównoważonego rozwoju, która odbyła się podczas sesji ministerialnej Forum Wysokiego Szczebla ds. Zrównoważonego Rozwoju ONZ w lipcu 2018 roku.
Źródło: tvmn.pl, twitter.com/x.com