Polska na 83 miejscu w rankingu pro-life. Ordo Iuris opublikowało ogromną Encyklopedię Pro-Life - czyli kompendium wiedzy na temat aborcji
Encyklopedia Pro-life to kompendium wiedzy na temat aborcji. To dzięki encyklopedii wydanej przez Ordo Iuris wiemy, że Polska awansowała w rankingu Pro-life.
- Stowarzyszenie Ordo Iuris opublikowało na początku czerwca bardzo obszerne kompendium wiedzy tj. Encyklopedię Pro-life.
- W tym dokumencie umieszczono szereg artykułów naukowych odnoszących się do tematu aborcji.
- Po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, Polska awansowała w tzw. Rankingu Pro-life.
- Zobacz także: Australijskie władze chcą ukarać katolicką placówkę medyczną. Księża i pracownicy nie zgodzili się na szerzenie aborcji i eutanazji. Rząd skrytykował nawet były premier Tony Abbott
Stowarzyszenie Ordo Iuris opublikowało 1 czerwca Encyklopedię Pro-life. Zawiera ona dziesiątki artykułów naukowych na temat społeczny, medyczny i prawny w sprawie aborcji. Encyklopedia obala mity propagowane przez propagandzistów aborcyjnych dążących do destrukcji ludzkości.
Szczegółowo analizujemy w niej przyczyny, uwarunkowania i skutki aborcyjnego mordowania dzieci nienarodzonych, obalając wiele mitów rozsiewanych przez aborcyjnych aktywistów - czytamy w komunikacie Ordo Iuris.
Twórcy encyklopedii mają nadzieję, że temat aborcji pozostanie na czele ruchów pro-life, a sam dokument stanie się punktem odniesienia do dyskusji. Sama encyklopedia została udostępniona za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej.
Aby dać każdemu zainteresowanemu tematyką ochrony życia ludzkiego możliwość przystępnego zapoznania się z naszym raportem, uruchomiliśmy dedykowany tej problematyce portal internetowy - informuje Ordo Iuris.
Dzięki Encyklopedii ProLife @OrdoIuris wiemy, że po wyroku TK z 2020 🇵🇱 awansowała ze 127. na 83. miejsce w "Rankingu ProLife"
Tysiące dzieci mogło narodzić się i żyć#PrawaDziecka to #PrawaCzłowieka
Dzisiaj 82 państwa świata chronią życie lepiej niż 🇵🇱https://t.co/BJynW4IAQT pic.twitter.com/10gjP9MdMj — Jerzy Kwaśniewski (@jerzKwasniewski) June 12, 2023
Czytaj więcej: Szwecja: Inspektorat szkolny ostrzegł nauczycielkę przed "transfobią". Używała określeń niezgodnych z lewacką propagandą
Polska coraz bardziej przyjaznym krajem dla życia
Aby popularyzować portal oraz rzetelną wiedzę o światowych rozwiązaniach pro-life stowarzyszenie opublikowało ranking obrony życia poczętego. Wskazano w nim, że wskutek wyroku Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji eugenicznej, Polska awansowała w rankingu o 44 pozycje - z miejsca 127. na 83.
Jednocześnie wiedząc, że kobiety spodziewające się dziecka z podejrzeniem poważnej choroby lub znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej nie mogą być pozostawione bez wsparcia, przygotowujemy raport na temat wybranych form pomocy oraz poradnik dedykowany matkom rozważającym decyzję o aborcji. Szczegółowo omówimy w nim cztery rodzaje instytucji, które kobietom w „trudnej ciąży” oferują pomoc: hospicja perinatalne, domy samotnej matki, okna życia i ośrodki adopcyjne - podaje stowarzyszenie.
Ordo Iuris obecnie kończy prace nad analizą i projektem zmian w obowiązującym ustawodawstwie w celu ujednolicenia terminologii odnoszącej się do dziecka poczętego. Na potrzebę wprowadzenia w życie takiej nowelizacji przepisów zwrócił uwagę Trybunał Konstytucyjny. W wielu ustawach wciąż bowiem dziecko nienarodzone traktowane jest w sposób odczłowieczający.
Źródło: tvmn.pl, twitter.com