Polska cały czas nie otrzymała środków z Krajowego Planu Odbudowy. Zielony Ład zniszczy Polskę? Bartoszewicz: "Polacy skończą jako bezdomni, bez aut i bez ojczyzny oraz narodu"

2
0
0
Dr Artur Bartoszewicz
Dr Artur Bartoszewicz / Fot. TVMN

Polska cały czas nie otrzymała środków z Krajowego Planu Odbudowy. Część polskiej sceny politycznej przekonuje, że program nie jest dla nas korzystny i przyniesie więcej szkód niż pożytku.

Polska cały czas nie otrzymała środków z Krajowego Planu Odbudowy. Część polskiej sceny politycznej przekonuje, że program nie jest dla nas korzystny i przyniesie więcej szkód niż pożytku. Artur Bartoszewicz w rozmowie dla "Radia Maryja" wskazał, że KPO to forma przekupienia państw członkowskich.

KPO wiąże się z realizacją zobowiązań wynikających z Europejskiego Zielonego Ładu, co jest dla nas destrukcyjne. De facto mamy do czynienia z próbą przekupienia państw członkowskich, by realizowały absurdalną ideę, która doprowadza do wytworzenia państwa federalnego opartego na idei komunistycznej, bo Manifest z Ventotene Altiero Spinellego i Ernesto Rossiego jest tym, co staje się podstawą UE, a nie idee Schumana. Mamy do czynienia z całkowitym odejściem od wyobrażenia na temat UE, jakie mieliśmy, gdy głosowaliśmy nad akcesją do Wspólnoty - podkreślił dr Artur Bartoszewicz.

Dzisiaj Europejski Zielony Ład jest kosztem dewastującym nie tylko sektor rolniczy i żywnościowy – a przecież z tego powodu mamy protesty – ale również pozostałe sektory gospodarki. Europejski Zielony Ład de facto zmniejsza konkurencyjność Europy, a za chwilę dotknie ostatecznie naszej gospodarki, którą zdewastuje i spowoduje, iż nasze marzenia rozwojowe zostaną zdruzgotane - wyjaśnił.

Rolnicy protestują niemalże w całej Unii Europejskiej, sprzeciwiając się zapisom Europejskiego Zielonego Ładu. Pewnej części społeczeństw europejskich wydaje się, że rolnicy przesadzają, a sam Zielony Ład wcale nie jest taki zły. Tymczasem Europejski Zielony Ład spowoduje ubóstwo przeciętnej europejskiej rodziny.

Nie da się zrealizować tego wszystkiego, co jest zapisane w Europejskim Zielonym Ładzie. Skutek będzie taki, że Polacy skończą jako bezdomni, bez aut i bez ojczyzny oraz narodu. To wszystko czeka nas przez implementację Europejskiego Zielonego Ładu. Rzecz nie tyczy się nawet tylko aut spalinowych, ale to są dyrektywy i rozporządzenia dotykające tego, jak mamy dostosować swoje mieszkania czy domy do wymagań środowiskowych i energetycznych. To są niewykonalne absurdy - zaznaczył ekonomista.

To jest po prostu niewykonalne, bowiem polska gospodarka nie jest w stanie wytworzyć niezbędnych środków. Każde gospodarstwo domowe bezpośrednio odczuje skutki Europejskiego Zielonego Ładu. Ostatecznie dojdziemy do tego, iż utracimy swoją własność, bo okaże się, że nie będzie można mieszkać w nieruchomości, której jesteśmy właścicielami - wyjaśnił Bartoszewicz.

Czytaj więcej: Wirtualna Polska ujawniła skandaliczne działania prokurator. Chodzi o przejęcie TVP. Łukaszewicz: "Czy prokurator Wrzosek realizuje interesy państwa polskiego czy obcych państw"

Trwa propagowanie waluty euro w naszym kraju

Profil "Kurs na Euro" opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym wymieniono jeden z rzekomych pozytywnych skutków wejścia Polski do strefy euro.

Euro pozwoli nam promować Polskę za granicą – czytamy.

Warto zwrócić uwagę, że wpis zgromadził mnóstwo polubień i komentarzy, w zdecydowanej większości krytycznych wobec akcji.

Kliknąłem w link, by dowiedzieć się dla Was, jak konkretnie euro pozwoli nam promować Polskę za granicą. Otóż chodzi o to, że na rewersie monet można umieścić jakieś polskie symbole. Serio tak napisali. I jest to jedyny argument na poparcie tezy promocyjnej. Możliwości są dwie: - albo kampanię prowadzą jakieś retardy; - albo korzyści z przyjęcia euro jest tak mało, że nawet umieszczanie symboli na monetach uznano za lepsze niż nic" – skomentował wpis Marek Wróbel, prezes Fundacji Republikańskiej.

Za kampanią informacyjną "Kurs na Euro" stoi Fundacja Wolności Gospodarczej. Na stronie kampanii czytamy, że jej celem jest rozpoczęcie intensywnej debaty na temat przystąpienia Polski do strefy euro, informowanie o korzyściach płynących z przyjęcia wspólnej waluty, przygotowanie rekomendacji niezbędnych reform i zainicjowanie procesu dołączenia do strefy euro poprzez konsekwentne wywieranie presji na rządzących.

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo