Przegrana batalia Polaków. Austriacy górą w Berlinie

1
11
Polska - Austria
Polska - Austria / Fot. PAP/Leszek Szymański

Wynikiem 1:3 zakończył się mecz Polska - Austria na Euro 2024. Spotkanie zostało rozegrane w Berlinie.

Lepiej mecz rozpoczęli Austriacy. Zaowocowało to już w 9. minucie. objęciem prowadzenia przez naszych rywali. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Trauner uderzeniem głową z bliskiej odległości, nie dając Wojciechowi Szczęsnemu żadnych szans. Pierwsze kilkanaście minut upłynęło pod znakiem dominacji Austriaków. Potem reprezentacja Polski zaczęła się powoli odbudowywać. Kolejne okazje przyniosły upragniony efekt w postaci wyrównania w 30. minucie. Chwilę po zablokowanym strzale Bednarka, na austriacką bramkę uderzył Krzysztof Piątek. Dobitka okazała się już skuteczna. Do szatni po pierwszych 45 minutach oba zespoły schodziły z wynikiem 1:1.

W drugiej połowie to Austriacy wykorzystali swoje okazje. Najpierw ponownie wyszli na prowadzenie, w 67. minucie, po strzale Christopha Baumgartnera. W 78. minucie Austria podwyższyła prowadzenie do dwubramkowej przewagi. Rzut karny wykorzystał Marko Arnautović. Wcześniej Wojciech Szczęsny faulował Marcela Sabitzera, za co został ukarany żółtą kartką. Kolejne zmiany, jak wracający po kontuzji Robert Lewandowski, Grosicki czy Urbański nie przyniosły rezultatu w postaci zmiany wyniku spotkania.

Podobnie, jak przy okazji pierwszego meczu reprezentacji Polski na Euro 2024, tak i tym razem okazji do zobaczenia poczynań naszych piłkarzy nie miały osoby, które zamierzały śledzić mecz za pośrednictwem strony sport.tvp.pl, czy aplikacji TVP Sport. Tak, jak i wówczas, TVP awarię transmisji tłumaczy atakiem DDoS.

Wcześniej były nawet obawy, czy mecz w ogóle się odbędzie. Wszystko przez burze przechodzące przez Niemcy. Pojawiły się nawet doniesienia o gradobiciu w okolicy Berlina.

Ostatecznie jednak pogoda nie pokrzyżowała planów sportowych. Pojawiły się natomiast doniesienia o ewakuacji niektórych stref kibica.

Źródło: sport.pl, x.com