0
0
GERMANY SOCCER
GERMANY SOCCER / Fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Reprezentacja Polski zremisowała z Francją 1:1. Gola dla drużyny strzelił Robert Lewandowski. Polacy tym meczem żegnają się z Euro 2024.

• Chociaż wtorkowy mecz z Francją na stadionie w niemieckim Dortmundzie nie miał już żadnej stawki dla Polaków, ponieważ ci stracili już szanse na awans do fazy pucharowej, to reprezentacja Polski nie oddała łatwo zwycięstwa rywalom.
  • Biało-Czerwoni ostatecznie zremisowali z Francją. Oba gole padły z rzutów karnych - najpierw zdobył go Kylian Mbappe, a później wyrównał Robert Lewandowski.
  • Jednym z bohaterów spotkania był skutecznie broniący bramki Łukasz Skorupski.

Polacy zremisowali z Francuzami

Francuzi mieli pewne miejsce w 1/8 finału, chociaż toczyli korespondencyjny bój z Holandią i Austrią o pierwsze miejsce w grupie.

Ja w nich wierzę. Praca z tą grupą jest wielką przyjemnością i zachęcam wszystkich do tego, by na boisku byli odważni. To nie jest jeszcze maksimum tej reprezentacji. Wierzę, że nasi gracze mogą grać lepiej i występować w jeszcze lepszych klubach. Na pewno nie cofnę się z tej drogi. Nawet z Francją zagramy ofensywnie - zapowiadał selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz podczas przedmeczowej konferencji prasowej.

Jednym z bohaterów spotkania był skutecznie broniący bramki Łukasz Skorupski. W 6. minucie Polacy oddali pierwszy celny strzał. Mike Maignan złapał piłkę po próbie Piotra Zielińskiego. Następnie Skorupski uratował nasz zespół, zatrzymując Theo Hernandeza. Później znakomicie obronił też strzał z dystansu Kyliana Mbappe.

Dwa gole z rzutów karnych

Pierwszy gol dla swojej drużyny zdobył Mbappe, który trafił w 56 minucie z rzutu karnego. Wcześniej Jakub Kiwior faulował w polu karnym Ousmane'a Dembele.

Później do podobnej sytuacji doszło w polu karnym Francuzów. Dayot Upamecano sfaulował Karola Świderskiego, co pozwoliło Robertowi Lewandowskiemu wyrównać wynik. Stało się to w 79 minucie.

Źródło: fronda.pl, x.com, sport.pl