Wspieraj wolne media

80. Rajd Polski. Wielokrotny Mistrz Świata zawitał do Polski. Ucierpiał w trakcie wypadku drogowego

0
0
0
Kierowca rajdowy i wielokrotny mistrz świata Sebastien Ogier
Kierowca rajdowy i wielokrotny mistrz świata Sebastien Ogier / Fot. Youtube/FIA World Rally Championship

We wtorek wielokrotny rajdowy mistrz świata Sebastien Ogier zapoznawał się z trasą 80. Rajdu Polski, który w tym roku występuje w kalendarzu WRC. Podczas jazdy zapoznawczej doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego.

We wtorek wielokrotny rajdowy mistrz świata Sebastien Ogier zapoznawał się z trasą 80. Rajdu Polski, który w tym roku występuje w kalendarzu WRC. Podczas jazdy zapoznawczej doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego. Samochód kierowany przez mieszkańców gminy Gołdap zderzyli się z Toyotą prowadzoną przez kierowcę rajdowego.

W wyniku wypadku wszystkie cztery osoby uczestniczące w zdarzeniu trafiły do szpitali. Dwie zostały przetransportowane śmigłowcami LPR, dwie karetkami pogotowia. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana.

Organizatorzy nie poinformowali mieszkańców o testach kierowców rajdowych na wskazanym odcinku drogi. Tej informacji nie posiadały również lokalne służby. Informacje o tym mieli uzyskać wczoraj tylko niektórzy mieszkańcy przyległych do drogi nieruchomości. Ponadto droga Włosty - Skocze na czas wtorkowych przejazdów ekip rajdowych nie była w żaden sposób zabezpieczona lub oznakowana.

Czytaj więcej: Euro 2024. Wyjaśniła się przyszłość Probierza na stanowisku selekcjonera. Zobacz gdzie obejrzeć mecz Polska-Francja

Fatalne wieści dla Rajdu Polski?

W tej sprawie wypowiedział się dziennikarz motosportowy Cezary Gutowski. Jego zdaniem, Sebastien Ogier nie prowadził w tym czasie swojego pojazdu rajdowego, gdyż tego zabraniają przepisy. Ponadto, samochody testowe posiadają elektronikę, która monitoruje tempo ekip rajdowych, dlatego też nie mogą oni przekroczyć dozwolonej prędkości.

Fatalne wieści. Wypadek podczas zapoznania do Rajdu Polski. Sebastien Ogier i trzy inne osoby trafili do szpitala... Czekamy na więcej informacji. Z pewnością jednak Ogier nie jechał rajdówką, to zakazane. Dodać trzeba, że podczas zapoznania tempo samochodów jest monitorowane i nie mogą one przekraczać dozwolonej prędkości - poinformował Cezary Gutowski.

Jak informuje Przegląd Sportowy, pierwsze wieści na temat stanu zdrowia Ogiera nie są optymistyczne. Nie wyklucza się urazu kręgosłupa i klatki piersiowej. 

Źródło: tvmn.pl, x.com, goldap.info

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo