Wspieraj wolne media

Podsumowanie działalności Młodzieży Wszechpolskiej w 2023 roku. Działacze rozdali plakaty w ramach akcji "Kocham Polskę". Kowalski: "Działacze Młodzieży Wszechpolskiej w swoim działaniu mają wpisaną pomoc rodakom"

2
0
0
Kocham Polskę 2024
Kocham Polskę 2024 / Fot. X/Jerzy Kwaśniewski

W broszurze Koła Przyjaciół Młodzieży Wszechpolskiej jej prezes Marcin Kowalski podsumował ostatnie miesiące działalności jego organizacji narodowej. Przypomniał on, że w ostatnim czasie działacze MW przeprowadzili wiele akcji pomocowych.

W broszurze Koła Przyjaciół Młodzieży Wszechpolskiej jej prezes Marcin Kowalski podsumował ostatnie miesiące działalności jego organizacji narodowej. Przypomniał on, że w ostatnim czasie działacze MW przeprowadzili wiele akcji pomocowych, w tym zbiórki na rzecz domów dziecka, czy domów samotnej matki.

Okres zimowy oraz okolice świąt Bożego Narodzenia są nie tylko czasem oczekiwania na ponowne narodziny Jezusa Chrystusa, ale też okresem otwarcia się na pomoc bliźnim. Działacze Młodzieży Wszechpolskiej, którzy w swoim działaniu mają wpisaną pomoc rodakom, nie stali obojętnie, a czynnie włączali w organizację akcji solidarnościowych - napisał Marcin Kowalski.

Działacze z Radomia wraz z sympatykami zorganizowali zbiórkę niezbędnych artykułów dla potrzebującej rodziny. Natomiast Wszechpolacy z Gdańska oraz Gdyni zorganizowali zrzutkę w celu zorganizowania zakupów dla podopiecznych Stowarzyszenia Gaudium Vitae im. Stanisławy Leszczyńskiej. Zakupiono między innymi chemię kosmetyczną, pieluszki tetrowe, pościele, jedzenie dla najmłodszych, ubranka. Ostatecznie na ten cel udało się narodowcom uzbierać ponad 2 tysiące złotych.

Działacze koła Lębork jak co roku wzięli czynny udział przy współorganizacji wigilii dla bezdomnych. Z kolei Wszechpolacy z Opola odwiedzili Diecezjalny Dom Matki i Dziecka w Opolu-Grudzicach, któremu przekazali artykuły pierwszej potrzeby oraz prezenty. Ponadto z okazji Dnia Babci i Dziadka odwiedzili i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie: DDP "Złota Jesień" w Opolu. Wręczyli również upominki pensjonariuszom tego ośrodka

Wszechpolacy z Łodzi zaangażowali się ogólnopolską akcję "Paczuszka dla maluszka", podczas której udało się zebrać oraz wysłać konkretną ilość środków przeznaczonych do higieny i pielęgnacji dla niemowląt i dzieci. Natomiast Wszechpolacy w Bydgoszczy zorganizowali zbiórkę dla "Fundacji Małych Stópek".

W styczniu działacze z Krakowa udali się do Domu Opieki w Zgromadzeniu Sióstr Albertynek w Krakowie na wspólne kolędowanie z podopiecznymi zakonnic. Ponadto działacze z Krakowa i Andrychowa zorganizowali akcję uświadamiającą społeczeństwo na temat hipotermii. Rozdali oni mieszkańcom ulotki. Według statystyk, z roku na rok coraz więcej osób umiera z zimna, przez rosnące znieczulenie społeczne.

Czytaj więcej: Happening w Sejmie. Posłanki tańczą przeciw przemocy wobec kobiet

Młodzież Wszechpolska zgromadziła środki na Dom Dziecka w Miąsowej

10 lutego zakończyła się zbiórka na Dom Dziecka w Miąsowej. Dzięki pomocy darczyńców udało się zebrać ponad 1 tysiąc złotych. Za zgromadzone środki, działacze Młodzieży Wszechpolskiej zakupią odpowiednie artykuły, które zostaną przekazane do ośrodka.

Wiele z tych akcji nie zakończyłoby się z powodzeniem, gdyby nie wsparcie naszych Sympatyków! Dziękujemy za Waszą obecność oraz odpowiedź na każdą z naszych próśb. Widzicie, jak ważna jest dla nas idea solidaryzmu. Nasza praca to głównie wychowanie, ale nie zapominamy również o najsłabszych: ubogich, pokrzywdzonych, opuszczonych - podkreślił prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

Czytaj więcej: Hanna Zdanowska po raz czwarty startuje w wyborach na prezydenta Łodzi. Prezydent Łodzi wykorzystuje miejskie spółki do promocji

Walentynkowa tradycja Młodzieży Wszechpolskiej

Młodzież Wszechpolska zorganizowała coroczną akcję "Kocham Polskę", aby w dzień zakochanych przypomnieć o znaczeniu miłości Ojczyzny. Pierwsza odsłona akcji „Kocham Polskę” miała miejsce w roku 2005. Od tego czasu co roku w całej Polsce rozdawane są plakaty o tematyce patriotycznej. 

Tegoroczny plakat nawiązuje do podniosłej chwili jaką jest wciągnięcie flagi na maszt, co powszechnie uważane jest za symboliczne działanie, występujące w różnych kontekstach. W kontekście sportowym, wciąganie flagi na maszt jest często wykonywane podczas ceremonii wręczenia medali zwycięzcom zawodów sportowych, takich jak igrzyska olimpijskie czy mistrzostwa świata. W kontekście wojskowym, wciąganie flagi jest symbolem jedności, narodowej dumy i honoru na początku i na końcu dnia służby. Jest to symboliczny sposób uhonorowania flagi i wszystkich, którzy ją reprezentują. W społeczeństwie cywilnym, wciąganie flagi na maszt może być wykonywane jako forma hołdu, np. po tragicznych zdarzeniach lub w rocznicę ważnych wydarzeń historycznych. Plakat przedstawia rodzinę skupioną wokół barw narodowych, co ma podkreślić znaczenie wspólnoty.

 

 

 

Źródło: tvmn.pl, twojradom.pl, Koło Przyjaciół Młodzieży Wszechpolskiej

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo