Piotr Szlachtowicz trafił na listę "wrogów Ukrainy". "Teraz banderowcy będą decydować, co mogę a czego nie mogę mówić?"

4
0
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube/Poolse Media/Polskie Media

Były redaktor naczelny telewizji internetowej wRealu24 Piotr Szlachtowicz trafił na listę “wrogów Ukrainy”, należącą do organizacji Myrotworec.

  • O liście “wrogów Ukrainy” zrobiło się w ostatnim czasie głośno po wpisaniu na nią rolnika z Podlasia, który ujawnił nieprawidłowości związane z importem ukraińskiego zboża.
  • Wrogami państwa ukraińskiego stali się m.in. działacze Konfederacji: Rafał Mekler i Tomasz Buczek, ale również lider partii Krzysztof Bosak.
  • W poniedziałek 19 lutego dziennikarz Piotr Szlachtowicz poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że również trafił na ową listę.
  • Zobacz także: Właścicielami ziemi rolnej na Ukrainie nie są ukraińscy rolnicy? Ardanowski: Zarabiają oligarchowie

Na granicy z Ukrainą trwają protesty polskich rolników, którzy nie zgadzają się na import ukraińskich produktów rolnych, zwracają też uwagę na pogarszającą się sytuację rolnictwa w UE, m.in. Zielony Ład.  

Myrotworec zastrasza rolników

O  liście “wrogów Ukrainy” zrobiło się w ostatnim czasie głośno po wpisaniu na nią rolnika z Podlasia, który ujawnił nieprawidłowości związane z importem ukraińskiego zboża. Dane wrażliwe Huberta Ojdany zostały opublikowane w sieci przez Myrotworec. Oprócz zdjęć mężczyzny ujawniono jego miejsce zamieszkania i numer telefonu. Rolnik, który dostawał również pogróżki, otrzymał od polskich władz ochronę.

Organizacja Myrotworec, która współpracuje ze Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy i ukraińskim resortem spraw wewnętrznych, na swojej liście umieszcza również polityków i dziennikarzy. Wrogami państwa ukraińskiego stali się m.in. działacze Konfederacji: Rafał Mekler i Tomasz Buczek, ale również lider partii Krzysztof Bosak.

Czytaj także: Sawicki: Miliard ludzi głoduje, a rozpasana, bogata Europa nie pozwala rolnikom normalnie produkować

Prawicowy dziennikarz na liście “wrogów Ukrainy”

W poniedziałek 19 lutego dziennikarz Piotr Szlachtowicz poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że również trafił na ową listę.

Znalazłem się i ja na liście wrogów! Kto następny? Teraz banderowcy będą decydować, co mogę a czego nie mogę mówić?! - napisał na platformie X.

Piotr Szlachtowicz w listopadzie ubiegłego roku zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego telewizji internetowej wRealu24.

W maju 2016 roku Myrotworec opublikował dane ponad 4 tys. dziennikarzy z całego świata, którzy otrzymali akredytacje nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej. Dziennikarzy z CNN, BBC, TASS, Reuters czy Al-Jazeera oskarżono o “współpracę z terrorystami”. Akcja ta wywołała skandal i oburzenie w środowisku dziennikarskim.

Źródło: x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
4
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo