Pożegnanie Błaszczykowskiego: Polska pokonuje Niemcy 1:0

0
0
Piłkarze reprezentacji polski po zdobyciu bramki
Piłkarze reprezentacji polski po zdobyciu bramki / Fot. Facebook PZPN

Polska reprezentacja pożegnała Jakuba Błaszczykowskiego w towarzyskim meczu, zwyciężając z Niemcami 1:0. Ta historyczna wygrana była dopiero drugim triumfem Polski nad tym rywalem. Błaszczykowski, pełniący rolę kapitana, wystąpił na boisku symbolicznie przez 16 minut, po czym opuścił je, żegnany owacją na stojąco przez kibiców oraz innych reprezentantów.

W wyjściowym składzie polskiej drużyny znalazł się Jakub Błaszczykowski, który pełnił rolę kapitana przez ostatnie 16 minut swojej kariery reprezentacyjnej. Był to jego 109. występ w kadrze narodowej.

Pożegnanie Błaszczykowskiego

Przed meczem prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, oficjalnie podziękował Błaszczykowskiemu za 109 meczów w reprezentacji, a fani nagrodzili piłkarza owacją na stojąco. To właśnie Błaszczykowski w 13. minucie przedarł się do pola karnego z szansą na strzelenie gola, jednak w ostatniej chwili został powstrzymany przez niemieckiego obrońcę. Chwilę później opuścił boisko, a w tunelu czekała na niego równie wzruszona żona i dzieci.

Bramka Kiwiora

Kiwior strzelił dla reprezentacji W 31. minucie po dośrodkowaniu Sebastiana Szymańskiego z rzutu rożnego. Jakub Kiwior głową zdobył swojego pierwszego gola w reprezentacji Polski. Biało-czerwoni utrzymali wynik do zakończenia spotkania, pomimo wielu niebezpiecznych sytuacji pod naszą bramką. Bardzo dobry występ zaprezentował bramkarz reprezentacji - Wojciech Szczęsny, który nie raz uchronił wynik.

Bilans meczów Polski z Niemcami

Bilans meczów Polski z Niemcami to obecnie dwa zwycięstwa, siedem remisów i 13 porażek. Jedyną dotychczasową wygraną Polaków nad tym rywalem odnieśli na Stadionie Narodowym PGE w październiku 2014 roku, kiedy to wygrali 2:0 w eliminacjach Euro 2016.

Źródło: tvmn.pl, RMF24