Ostatnia szansa reprezentacji Polski na wyjazd na Euro 2024. Znamy rywali naszych piłkarzy w barażach. Polakom udało się uniknąć najgroźniejszych przeciwników

1
0
0
Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski / Fot. PAP/Piotr Nowak

Trzecie miejsce w grupie oznaczało, że reprezentacja Polski znalazła się w barażach do Euro 2024. Nasza reprezentacja była w nich najwyżej rozstawionym zespołem. W czwartek Polacy poznali swoich rywali w meczu półfinałowym oraz w potencjalnym finale.

W ośmiu meczach eliminacji do Mistrzostw Europy 2024, Polacy w swojej grupie zdobyli raptem 11 punktów, wygrywając i przegrywając po trzy mecze i dwa remisując. Trzecie miejsce w grupie oznaczało, że Polacy znaleźli się w barażach. Nasza reprezentacja była w nich najwyżej rozstawionym zespołem dzięki rankingom oraz utrzymaniu się w Dywizji A Ligi Narodów jeszcze za kadencji Jerzego Brzęczka.

Już w czwartek mogliśmy wiedzieć, że drużyna Michałą Probierza pierwszy mecz barażowy zagra u siebie 21 marca, a jej rywalem będzie Estonia.

Czytaj więcej: Nadchodzi nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polscy skoczkowie kończą ostatnie przygotowania. Turnbichler podjął decyzję w sprawie Kamila Stocha

Polacy poznali rywali w drodze na Euro 2024

W czwartek odbyło się losowanie, w którym Polacy poznali potencjalnych przeciwników w przypadku, gdy pokonają Estonię. Następnymi przeciwnikami, przy ewentualnym pokonaniu estońskiej drużyny może być reprezentacja Walii lub Finlandii.

Mecz Walia - Finlandia, tak samo jak Polska - Estonia, odbędzie się 21 marca. Finał, który zdecyduje o tym, kto pojedzie na niemiecki turniej, 26 marca. Polacy będą w nim gościem, o czym również zdecydowało czwartkowe losowanie.

Losowanie fazy grupowej turnieju 2 grudnia w Hamburgu. Euro 2024 odbędzie się w dniach od 14 czerwca do 14 lipca 2024 r.

 

Źródło: sport.pl, twitter.com/x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo