Kontrowersje z występem Izraela w Eurowizji. Organizatorzy uznali, że może wziąć udział w konkursie. Bombardowania Strefy Gazy to nie problem

1
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube/Eurovision Song Contest

Organizatorzy twierdzą, że Izrael może wziąć udział w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji, pomimo licznych wezwań do wykluczenia tego kraju z powodu zbrodni wojennych w Strefie Gazy.

  • W sieci krążyły petycje wzywające do wykluczenia Izraela z Eurowizji, która odbędzie się w maju w Malmö w Szwecji. Swoją petycję w tej sprawie napisali m.in. fińscy artyści.
  • Europejska Unia Nadawców: Konkurs Eurowizji jest apolitycznym wydarzeniem muzycznym i rywalizacją nadawców publicznych, którzy są członkami EBU.
  • 20-letnia Eden Golan która dorastała w Rosji ma reprezentować Izrael po zwycięstwie w krajowym konkursie. Na razie nie ujawniono, jaką piosenkę zaśpiewa.
  • Zobacz także: Europejskie firmy będą musiały się przygotować. Wchodzi Akt o usługach cyfrowych. Co się zmieni?

W sieci krążyły petycje wzywające do wykluczenia Izraela z Eurowizji, która odbędzie się w maju w Malmö w Szwecji. Swoją petycję w tej sprawie napisali m.in. fińscy artyści, to samo zrobili Szwedzi. 

Europejska Unia Nadawców, organizator konkursu, poinformowała w czwartek, że przeprowadziła przegląd i zdecydowała, że ​​Izrael może wziąć udział w wydarzeniu.

"Eurowizja jest aplityczna"

Konkurs Eurowizji jest apolitycznym wydarzeniem muzycznym i rywalizacją nadawców publicznych, którzy są członkami EBU. Nie jest to rywalizacja między rządami - stwierdził w oświadczeniu dyrektor generalny EBU Noel Curran.

W dalszej części oświadczenia możemy przeczytać, że izraelski publiczny nadawca, Kan, spełnia wszystkie kryteria i wymagania tegorocznego konkursu i w związku z tym może w nim wziąć udział. 

20-letnia Eden Golan która dorastała w Rosji ma reprezentować Izrael po zwycięstwie w krajowym konkursie. Na razie nie ujawniono, jaką piosenkę zaśpiewa. Izrael zakwalifikował się do każdego wielkiego finału od 2015 roku.

Czytaj także: Rosjanki walczą o pieniądze. Rosja pozwoli kobietom wychodzić za mąż za zmarłych żołnierzy

Masakra w Strefie Gazy

Wojnę w Gazie wywołał atak Hamasu na Izrael 7 października, w wyniku którego zginęło około 1160 osób, głównie cywilów. Po ataku Izrael rozpoczął ofensywę wojskową, w wyniku której zginęło co najmniej 28 663 osób w Gazie. Według ministerstwa większość ofiar to kobiety, dzieci i młodzież.

Źródło: theguardian.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo