Około 26 mln pakietów wyborczych po cichu zostało zniszczonych. Wywieziono je na utylizację?

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube/naTemat.pl (screen)

Ok. 26 mln pakietów wyborczych z odwołanego głosowania w maju 2020 r. zostało zniszczonych, wynika z doniesień "Gazety Wyborczej". Karty wyborcze zostały wydrukowane z polecenia ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

  • Niepotrzebne pakiety do głosowania były przechowywane w łódzkim magazynie.
  • Poczta Polska wywiozła ponad 26 mln pakietów wyborczych.
  • Informator gazety przekazał, że z magazynu wywieziono ponad 130 tys. paczek, które poddano utylizacji.

10 maja 2020 r. miały odbyć się korespondencyjne wybory prezydenckie. Nie doszły jednak do skutku, a wydrukowane pakiety wyborcze okazały się bezużyteczne.

Według gazety za organizację głosowania, które nie doszło do skutku w czasie pandemii koronawirusa podatnicy zapłacili w sumie ponad 76 mln zł. Pakietów do głosowania wydrukowano 26 mln. Jak podaje “Gazeta Wyborcza”, “niepotrzebne pakiety Sasina”, które były przechowywane w łódzkim magazynie, zostały potajemnie zniszczone.

Zniknęło ponad 130 tys. paczek

Do łódzkiego magazynu (teraz zarządza nim prywatna firma) nie mają wstępu ani dziennikarze, ani nawet posłowie, którzy próbowali przeprowadzić tam kontrolę. We wtorek weszliśmy tam pod pretekstem, że chcemy wynająć powierzchnię. Dzięki temu mamy pewność: składowane tutaj 133 tys. paczek z kopertami do głosowania zniknęły. Kiedy i gdzie zostały wywiezione oraz co się z nimi stało, oficjalnie nie wiadomo. Poczta nie odpowiada na nasze pytania w tej sprawie, które zadaliśmy jej po wizycie w magazynie. Jego pracownicy też nie chcą rozmawiać - czytamy.

Czytaj także: Państwo ma refundować in vitro? Prof. Cebrat: Ta procedura powinna być całkowicie zakazana. "To nie nauka, tylko biznes"

Przerobione na papier toaletowy?

Poczta Polska dwa lata temu zapewniała, że pakiety wyborcze “nie są wywożone ani niszczone, pozostają nadal w jednym z obiektów logistycznych należących do Poczty”. Informator gazety przekazał, że paczki poddano utylizacji.

Utylizacja polega na zniszczeniu i rozdrobnieniu w specjalnych prasach i maszynach. Uzyskaną w ten sposób masę przerabia się potem na nowy wyrób, najczęściej papier toaletowy - czytamy.

Źródło: tokfm.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo