Wspieraj wolne media

Odtrutka na herezje drogi synodalnej. Ksiądz profesor Chrostowski o tym, czym jest Kościół według Biblii

0
0
0
Okładka książki
Okładka książki / Fot. Bialy Kruk

Na naszych oczach papież i jego hierarchowie miast bronić i umacniać Kościół, postanowili wykorzenić katolicyzm z Kościoła, w tym i poprzez obecnie trwającą drogę synodalną i synod o synodalności.

Warto wiedzieć, co tracimy wraz z likwidacją Kościoła katolickiego, czym jest Kościół, który się nam odbiera i niszczy. Naturę Kościoła opisaną w Biblii przybliża czytelnikom, wydana przez wydawnictwo Biały Kruk, pięknie ilustrowana, praca księdza profesora Waldemara Chrostowskiego „Przymierze z Bogiem. Obrazy Kościoła w Piśmie Świętym”.

Zdaniem wydawcy pracy księdza Chrostowskiego „w życiu chrześcijanina dozwolone i godne naśladowania jest tylko to, co służy budowaniu wspólnoty wyznawców Chrystusa i ją wzmacnia. Natomiast to, co tę budowlę osłabia i szpeci, powinno być napiętnowane jako szkodliwe i odrzucane”.

Ksiądz Chrostowski swoja prace rozpoczyna wstępem uświadamiający, że odważnie należy wyznawać wiarę. W pierwszym rozdziale opisane jest nauczanie Starego Testamentu, ukazujące Izrael jako owczarnie, a Boga jako pasterza, oraz nauczanie Nowego Testamentu ukazujące Kościół jako owczarnie, a Jezusa jako Dobrego Pasterze, który winien być wzorem dla wszystkich duchownych.

W drugim rozdziale pracy księdza Chrostowskiego Kościół ukazany jest jako winnica oraz jako krzew winny, na przykładzie Starego Testamentu opisującego sąd Boga nad Izraelem i odnowę duchową Izraela (symbolizowanego jako winnica), oraz na przykładzie Nowego Testamentu, gdzie Jezus ukazuje Kościół za pomocą przypowieści o dzierżawcach winnicy i robotnikach w winnicy. W tym też rozdziale ukazane jest, jak Nowy Testament przedstawia Jezus jako krzew winny a wiernych Kościoła jako latorośle.

W trzecim rozdziale opisującym Kościół jako Boża budowle, ukazane jest, jak w Starym Testamencie Bóg ukazany jest jako budowniczy, a wieża Babel jako świat bez Boga, a w Nowym Testamencie apostołowie przedstawiani są jako fundament Kościoła. W Starym Testamencie Bóg ukazany jest jako budowniczy, a wieża Babel jako świat bez Boga, a w Nowym Testamencie apostołowie przedstawiani są jako fundament Kościoła.

W czwartym rozdziale Kościół czytelnicy znajdą opis tego, jak w Starym i Nowym Testamencie Kościół ukazywany jest jako oblubienica Chrystusa, w piątym rozdziale jako Arka Pana, w szóstym jako Świątynia Duchowa, siódmym jako Miasto Boże, a w ósmym jako uprawna boża rola w przypowieściach o siewcy, i o pszenicy oraz chwaście.

Autor pracy - ksiądz Waldemar Chrostowski to biblista i teolog, autor wielu publikacji, który podpadł środowiskom żydowskim swoimi pracami o judaizmie i odmienności kulturowej Żydów.

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo