Niepodległość obecna na nocnym strajku okupacyjnym rolników. Udzielili poparcia protestującym

15
0
6
Robert Bąkiewicz podczas rozmowy z Gabrielem Janowskim pod gmachem MRiRW
Robert Bąkiewicz podczas rozmowy z Gabrielem Janowskim pod gmachem MRiRW / Fot. Twitter/Robert Bąkiewicz

Lider ugrupowania Robert Bąkiewicz przekazał wyrazy poparcia jednemu z liderów komitetu strajkującego rolników Gabrielowi Janowskiemu.

Partia Niepodległość popiera postulaty rolników

We wtorek wieczorem pod budynkiem MRiRW zaczęli gromadzić się rolnicy, którzy do stolicy przyjechali z różnych stron kraju. Padały zapowiedzi wzmocnienia protestu.

Obecny wśród protestujących Gabriel Janowski, były minister rolnictwa i działacz związkowy, późnym wieczorem we wtorek nagrał oświadczenie, w którym przypomniał, że kilka tygodni temu organizacje rolnicze podpisały w Jasionce uzgodnienie dot. problemów rolnictwa.

Jeżeli my nie zareagujemy na te biurokratyczne przepisy, to polskie rolnictwo będzie bardzo poszkodowane, a to wynika również z tego, że mamy najsłabsze gleby w UE, krótszy okres wegetacji od innych i nie możemy stosować tej samej miary, która jest stosowana wobec Niemców, Francuzów itp. Jeżeli dzisiaj zrezygnujemy z tej walki, bo tu nie chodzi tylko o rolnictwo, które jest podstawą zdrowej ekonomii, jeżeli padnie nasze rolnictwo, to i Polskę bardzo to osłabi- zaznaczył były minister rolnictwa Gabriel Janowski.

Pod gmachem ministerstwa zebrał się tłum, który wspierał przedstawicieli rolników podczas rozmów z ministrem Siekierskim przez całą noc. Wśród zgromadzonych był m.in. Robert Bąkiewicz, który w imieniu partii Niepodległość przekazał Janowskiemu wsparcie dziękując tym samym byłemu ministrowi za aktywność w interesie wszystkich Polaków.

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
15
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo