Niebezpieczny challenge na TikToku. Dzieci bawią się w uciekanie z domu. Policja apeluje do rodziców o zachowanie większej czujności
Im bardziej spektakularna ucieczka, tym więcej punktów dziecko może zdobyć na platformie społecznościowej. 48-godzinne wyzwanie "Zniknij bez śladu" bije rekordy popularności na TikToku.
- Na TikToku pojawił się niebezpieczny challenge polegający na ucieczce z domu na maksymalnie dwa dni.
- Nastolatkowie bardzo chętnie relacjonują jak w trakcie wakacji bez słowa znikają z domu.
- Niestety do wyzwania przyłączyły się również kilkuletnie dzieci.
- Zobacz także: Kukiz ujawnił powrót do polityki znanej postaci. Były poseł będzie kandydował z list Prawa i Sprawiedliwości. "Będę startował wspólnie z Pawłem Kukizem i jego ugrupowaniem Kukiz'15 w ramach Zjednoczonej Prawicy"
W wakacje na dzieci czyha wiele niebezpieczeństw wśród nich jest najnowsze i bardzo niebezpieczne wyzwanie na TikToku. Od kilku tygodni młodzież bawi się w 48-godzinne wyzwanie, które polega na ucieczce z domu, bez pozostawienia żadnego śladu po sobie. Im sprawa będzie głośniejsza, na przykład w poszukiwania włączy się policja, tym więcej punktów zdobywa się się od użytkowników platformy społecznościowej.
Jednym słowem, gra zachęca młodzież do 48-godzinnej ucieczki. Chodzi o to, by pojawiło się jak najwięcej wzmianek w sieci o zaginięciu danej osoby. Ukrywający się robi zatem wszystko, aby utrudnić innym poszukiwania. Okazało się jednak, że gdy nastolatkowie z łatwością radzili sobie z grą, w niebezpiecznym challenge’u brały udział nawet kilkuletnie dzieci, które miały o wiele więcej problemów. We Francji 9-letnia dziewczynka zniknęła bez śladu na całe 3 dni. Po tym czasie jak gdyby nic się nie wydarzyło, wróciła do domu.
Czytaj więcej: Lawina błotna w chińskiej prowincji Shaanxi. Ulewne deszcze spustoszyły część Chin. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych oraz zaginionych
Apel policji do rodziców
Fundacja ITAKA w ostatnim raporcie wskazuje, że z domu dużo częściej uciekają dziewczynki (71 proc.) niż chłopcy.
Wśród najczęstszych przyczyn ucieczek małoletnich, Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych wskazuje na: brak bliskości i akceptacji, próbę poradzenia sobie z presją, złe traktowanie, problemy w szkole, nieakceptowalny związek oraz kłótnie i konflikty w domu.
Policja apeluje o czujność wobec dzieci i ich aktywności w Internecie. Popularne wśród dzieci wciąż nowe wyzwania mogą doprowadzić do tragedii.
Źródło: marsz.info