Niebezpieczna gra Giertycha. Chodzi o sprawę zatrzymanego księdza Olszewskiego. Woś: "Będzie to akt politycznego ataku"

0
0
0
Poseł Suwerennej Polski Michał Woś
Poseł Suwerennej Polski Michał Woś / Fot. Youtube/Onet

W kwietniu sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował trzymiesięczny areszt dla trojga zatrzymanych. Chodzi o dwie urzędniczki i ks. Michała Olszewskiego. W środę w Sejmie doszło do ujawnienia ks. Olszewskiego przez Romana Giertycha.

  • W kwietniu sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował trzymiesięczny areszt dla między innymi ks. Michałą Olszewskiego.
  • W środę w Sejmie doszło do ujawnienia ks. Olszewskiego przez Romana Giertycha.
  • Poseł Suwerennej Polski Michał Woś ostrzega przed politycznymi wyrokami przeciwko jego ugrupowaniu.
  • Zobacz także: Duda zareagował na wystąpienie szefa MON. "Mam pewien niedosyt". Poszło o CPK

W kwietniu sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował trzymiesięczny areszt dla trojga zatrzymanych. Chodzi o dwie urzędniczki i ks. Michała Olszewskiego. Zarzuty dotyczą wypłaty ponad 66 mln zł podmiotowi, który „nie spełniał wymogów formalnych ani merytorycznych”. W ocenie prokuratury motywacja w przyznaniu pieniędzy z funduszu miała charakter polityczny.

Natomiast w środę w Sejmie doszło do "ataku" Romana Giertycha na ks. Michała Olszewskiego i jego rzekomych ujawnień tajemnic śledczych.

Dzisiaj w Sejmie ujawniono, dotychczas bardzo ukrywanego przed obrońcami (Ks Michała Olszewskiego SCJ) tzw małego świadka koronnego, który szeroko i obszernie ujawniał "pilnie strzeżone" śledcze "tajemnice" - poinformował Krzysztof Wąsowski.

Jeśli takie działanie (owo ujawnienie) było uzgodnione z prokuraturą, to chyba mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją (upublicznianie istotnych informacji ze śledztwa, a jednocześnie kosekwetne niedopuszczalne obrońców do jego przesłuchiwania) - dodał.

Czytaj więcej: Prześladowanie Kościoła wciąż trwa! Sąd uległ lewicowej narracji. Ksiądz Matuszny ukarany za prawdę o aborcji

Poseł Suwerennej Polski ostro o Giertychu

Poseł Suwerennej Polski Michał Woś skomentował wystąpienie Romana Giertycha między innymi w sprawie ks. Olszewskiego. Jego zdaniem to była ustawka tzw. neoprokuratury i ludzi byłego Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara oraz TVN.

Spektakl urządzony dzisiaj w Sejmie ma na celu wyłącznie atak polityczny, obniżenie zaufania do Suwerennej Polski, a przede wszystkim zemstę osoby, wobec której prokuratora w czasach Z. Ziobro chciała stawiać zarzuty za wyprowadzenie z giełdowej spółki 92 mln zł. O słynnej końskiej chorobie i wyjeździe do Włoch słyszał chyba każdy - napisał Michał Woś.

Polityk wyjaśnił, że wszystkie działania Funduszu Sprawiedliwości były zgodne z prawem.

Wszystkie działania i decyzje związane z Funduszu Sprawiedliwości były zgodne z prawem i interesem publicznym: przede wszystkim to dysponent funduszu, a nie komisja konkursowa, decyduje o przyznaniu lub nieprzyznaniu dotacji i o jej wysokości (zgodnie z ustawą i rozporządzeniem) - podkreślił poseł Suwerennej Polski.

Jeżeli neoprokurator zdecyduje się postawić zarzuty komukolwiek z Suwerennej Polski będzie to akt politycznego ataku - zaznaczył na końcu Woś.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo