Nawet dwucyfrowe przymrozki minionej nocy. Najzimniej na Dolnym Śląsku. Rolnicy i sadownicy w tarapatach

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Jak podaje IMGW-PIB, w nocy według telemetrii w Jakuszycach zanotowano -11,7 st. C. Według pomiarów ze stacji synoptycznych najzimniej było na stacji Jelenia Góra -7,2 st. C. Przy gruncie zaś temperatura spadła do -10 st. C także w Jeleniej Górze.

Rolnicy i sadownicy w tarapatach

Polska została nawiedzona przez falę zimna, której kulminacja nastąpiła w nocy z poniedziałku na wtorek. Przymrozki nadeszły po ciepłym okresie i były bardzo niebezpieczne dla upraw. Minionej nocy (22-23.04) w niektórych miejscach noc była bardzo mroźna jak na trzecią dekadę kwietnia.

Obecnie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, które obowiązywać będzie jeszcze do środy, 24 kwietnia, jednak według prognoz synoptyków może ono się jeszcze przedłużyć. 

Ostrzeżenie Instytutu Meteorologii dotyczy całej Polski, natomiast zdecydowanie najniższe temperatury zostały odnotowane Dolnym Śląsku. W Jakuszycach zanotowano -11,7 st. C. Według pomiarów ze stacji synoptycznych najzimniej było na stacji Jelenia Góra -7,2 st. C. Przy gruncie zaś temperatura spadła do -10  st. C także w Jeleniej Górze.

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo