Nasila się kryzys migracyjny w Niemczech. Prawie 80 proc. więcej ubiegających się o azyl niż w 2022 r.
Według Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców (BAMF) od początku roku liczba osób ubiegających się o azyl w Niemczech wzrosła o 78 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2022 r.
- Od stycznia do końca lipca do BAMF wpłynęły już 175 272 wnioski o azyl.
- Zdecydowana większość wnioskodawców w obecnym roku to Syryjczycy (51 tys.), Afgańczycy (31 tys.) i Turcy (23 tys.).
- Portal dziennika "Welt" zwrócił uwagę, że dla tych trzech narodowości Niemcy od wielu lat są najważniejszym miejscem azylu w UE.
- Zobacz także: Skandaliczna cieszynka czarnoskórego zawodnika z Fortuna 1. Ligi! Podbiegł do kibiców drużyny przeciwnej...i wykonał jednoznaczny gest. Zobacz haniebne zachowanie Abate [WIDEO]
W lipcu złożono 23 674 wniosków o azyl, czyli o 79 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Od stycznia do końca lipca do BAMF wpłynęły już 175 272 wnioski.
Liczba wniosków złożonych przez Turków wzrosła o 200 proc.
Okazuje się, że zdecydowana większość wnioskodawców w obecnym roku to Syryjczycy (51 tys.), Afgańczycy (31 tys.) i Turcy (23 tys.). Liczba wniosków złożonych przez obywateli Turcji wzrosła o ponad 200 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Również w przypadku Syryjczyków (80 proc.) i Afgańczyków (84 proc.) odnotowano ogromny wzrost.
Portal dziennika “Welt” zwrócił uwagę, że dla tych trzech narodowości Niemcy od wielu lat są najważniejszym miejscem azylu w UE.
Czytaj także: Niemiecki polityk: PiS będzie zwalczane. Rzecznik PO: Nie potrzebujemy takiej pomocy
W Niemczech przyznaje się coraz więcej azyli
W historii Republiki Federalnej Niemiec tylko w czterech latach odnotowano większą imigrację azylową niż w 2023 roku - w szczytowym momencie kryzysu migracyjnego 2015/2016 oraz podczas wojen jugosłowiańskich w 1992 i 1993 r. - czytamy.
Portal zwrócił jednak uwagę, że w bieżącym roku Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców przyznał więcej wniosków o azyl niż w większości minionych lat. Spośród wszystkich 153 912 decyzji wydanych do końca lipca, 52 proc. zakończyło się przyznaniem statusu ochronnego. W przeszłości wskaźnik ten często wynosił około jednej trzeciej.
Źródło: welt.de