Narodowy Marsz Życia 2024. Polacy sprzeciwiają się liberalizacji prawa aborcyjnego. Zobacz kiedy i gdzie odbędzie się marsz

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube

Ulicami Warszawy 14 kwietnia przejdzie Narodowy Marsz Życia. Rzecznik Marszu Lidia Sankowska-Grabczuk stanęła w obronie wartości rodzinnych i w obronie życia nienarodzonego.

Od 10 kwietnia Sejm zacznie prace nad projektami ustaw zawężającymi prawną ochronę życia. Projekty Lewicy i Koalicji Obywatelskiej chcą wprowadzić aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży. Na zabijanie dzieci poczętych nie godzi się wielu Polaków. Ulicami Warszawy 14 kwietnia przejdzie Narodowy Marsz Życia. Rzecznik Marszu Lidia Sankowska-Grabczuk stanęła w obronie wartości rodzinnych i w obronie życia nienarodzonego.

W tym Marszu chcemy afirmować wartości rodzinne, wartości dotyczące prawa do życia dla każdego człowieka od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci – zaznacza Lidia Sankowska-Grabczuk.

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka w Krakowie Wojciech Zięba podkreślił, że polska Konstytucja gwarantuje prawo do ochrony życia.

Art. 38 Konstytucji RP mówi, że Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia od chwili poczęcia. Tego nie da się inaczej interpretować. Dziecko przed narodzeniem jest człowiekiem i powinno być chronione tak, jak każdy inny żyjący już człowiek - wyjaśnił Wojciech Zięba.

Czytaj więcej: Placówka dyplomatyczna Iranu w Syrii zbombardowana. Są ofiary śmiertelne

Episkopat patronem Narodowego Marszu Życia "Niech Żyje Polska!"

Nie tak dawno wybrany na przewodniczącego polskiego Episkopatu abp Tadeusz Wojda poinformował, że Kościół objął Narodowy Marsz Życia swoim patronatem. Podkreślił, że to słuszna inicjatywa wpisująca się w chrześcijańskie życie.

Każda tego typu inicjatywa, która jest w obronie życia, jest inicjatywą, która powinna wpisywać się w nasze życie chrześcijańskie. To nasze życie chrześcijańskie jest oparte na miłości  - powiedział  abp Tadeusz Wojda.

Manifestacja w obronie życia rozpocznie się w niedzielę 14 kwietnia o godz. 12:30 na Placu Zamkowym w Warszawie. Narodowy Marsz Życia przejdzie Krakowskim Przedmieściem i zakończy się na placu Trzech Krzyży.

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo