Placówka dyplomatyczna Iranu w Syrii zbombardowana. Są ofiary śmiertelne

0
0
2
Syryjskie oraz irańskie media donoszą o izraelskim ataku
Syryjskie oraz irańskie media donoszą o izraelskim ataku / Fot. PAP/EPA

Syryjskie oraz irańskie media donoszą o izraelskim ataku. Ambasador Iranu w Damaszku Hossein Akbari stwierdził przed kamerami, że budynek był celem sześciu rakiet z izraelskich samolotów bojowych F-35.

Atak rakietowy Izraela na placówkę dyplomatyczną

Konsulat Iranu w stolicy Syrii został zrównany z ziemią – informuje Reuters. Agencja zauważa, że to wyraźna eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie, a w ataku zginął jeden z dowódców Gwardii Rewolucyjnej. Syryjskie oraz irańskie media twierdzą, że z atakiem stoi Izrael.

Zaatakowany został zarówno konsulat, jak i sąsiadująca z nim rezydencja ambasadora Iranu - przekazał Reuters, powołując się na media syryjskie. Wstępne doniesienia mówią o wielu rannych i co najmniej jedenastu ofiarach śmiertelnych. Irańska agencja Nournews informuje, że ambasador Iranu nie ucierpiał w atakach.

Ministrowie spraw zagranicznych Iranu i Syrii zdążyli oskarżyć Izrael o atak. Irański minister spraw zagranicznych Hossein Amir-Abdollahian nazwał atak „naruszeniem wszystkich międzynarodowych zobowiązań i konwencji”. Zażądał też reakcji międzynarodowej.

Izraelski wróg przeprowadził naloty z okupowanych wzgórz Golan, celując w budynek irańskiego konsulatu w Damaszku - podało syryjskie ministerstwo obrony, dodając, że budynek został "całkowicie zniszczony" i nie przeżył nikt znajdujący się pod jego dachem.

 Na prośbę o komentarz w tej sprawie, rzecznik izraelskiej armii oświadczył, że wojsko "nie komentuje doniesień zagranicznych mediów".

Źródło: i.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo