Nareszcie ruch ze strony spółki Centralny Port Komunikacyjny. To przybliży do budowy lotniska. Były prezes Mikołaj Wild: "Jest jeszcze za wcześnie, aby się cieszyć"
Jak poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki spółka Centralny Port Komunikacyjny złożyła 16 segregatorów dokumentów w ramach uzupełnienia wniosku o decyzję lokalizacyjną dla lotniska. Były prezes Mikołaj Wild pozytywnie ocenił działania spółki.
- Jak poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki spółka Centralny Port Komunikacyjny złożyła 16 segregatorów dokumentów.
- Chodzi o kwestię lokalizacyjną w sprawie lotniska CPK.
- Były prezes CPK Mikołaj Wild pozytywnie ocenił działania spółki.
- Zobacz także: Konferencja "Czy to koniec Europy jaką znamy?". Unijna polityka klimatyczna to ogromne zagrożenie. Penas: "Te wszystkie eksperymenty prowadzą nas na ścieżkę zniszczenia"
Jak poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki spółka Centralny Port Komunikacyjny złożyła 16 segregatorów dokumentów w ramach uzupełnienia wniosku o decyzję lokalizacyjną dla lotniska. Spółka przekazała, że dokonała pełnej rewizji map z załącznika do wniosku, skorygowała wszystkie arkusze mapy o brakujące numery oraz poprawiła symbolikę. Urząd Wojewódzki poinformował, że sprawdzenie dokumentacji może potrwać kilka dni.
Były prezes spółki CPK, Mikołaj Wild, uważa, że w obliczu opóźniania procesu inwestycyjnego uzupełnienie wniosku może być dobrym prognostykiem, lecz z ekscytacją należy się powstrzymać. Wyjaśnił on jednak, że to krok w słuszną stronę.
Wydaje się, że uzupełnienie wniosku uczynione w ostatnim dniu terminu, który był na to przewidziany, może być krokiem w dobrym kierunku, może być znakiem tego, że coś drgnęło w projekcie, może być też dalszą ucieczką od podejmowania decyzji. Dalsze wstrzymywanie się z uzupełnieniem oznaczałoby po prostu tyle, że groziłoby zwróceniem wniosku, czyli powstaniem pewnych nieodwracalnych decyzji. Tutaj mam wrażenie, że to może być krok w dobrym kierunku. Natomiast jest jeszcze za wcześnie, aby się cieszyć. Jeszcze musimy poczekać, żeby zobaczyć, czy za tym jednostkowym działaniem pójdą kolejne działania, których ten projekt bardzo potrzebuje - podkreślił były prezes CPK Mikołaj Wild.
Jeżeli wszystkie dokumenty zostały uzupełnione i właściwie poprawione, wówczas zgodnie z przepisami wszystkie strony zostaną poinformowane o wszczęciu procesu i możliwe będzie wydanie decyzji lokalizacyjnej. Jej uzyskanie pozwala na złożenie wniosku o pozwolenie na budowę.
Czytaj więcej: Destrukcyjna polityka klimatyczna Unii Europejskiej. Wójcik: "Zielony Ład to dziecko pani Ursuli von der Leyen"
Ruszyła zbiórka podpisów pod ustawą w obronie Centralnego Portu Komunikacyjnego
Niedawno ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o kontynuowaniu projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Maciej Wilk jako jeden z organizatorów tej zbiórki podpisów pod projektem ustawy zachęca wszystkich chętnych do aktywnego uczestnictwa.
Ruszamy z akcją zbierania podpisów pod projektem ustawy zobowiązującej rząd do realizacji CPK z terminem oddania części lotniskowej na koniec 2030 i zakazem rozbudowy Lotniska Chopina Potrzebujemy 100,000 podpisów. Pomożecie? - napisał Maciej Wilk.
Głównymi założeniami ustawy są:
- Zobowiązanie do realizacji inwestycji kolejowych na trasie Warszawa-Łódź razem z węzłem CPK do końca 2030 r.
- Zapewnienie finansowania spółce CPK koniecznego do realizacji inwestycji.
- Wprowadzenie wymogu profesjonalnego doświadczenia przy realizacji inwestycji wielkich rozmiarów dla kadry zarządzającej i nadzorującej CPK.
- Zakaz inwestycji na Lotnisku Chopina, które nie gwarantują ekonomicznego zwrotu do dnia 31 grudnia 2030 r.
- Zakaz dofinansowywania przez władze publiczne linii lotniczych poprzez umowy marketingowe i inne tego typu mechanizmy.
Źródło: radiomaryja.pl