Elon Musk znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Ostatnio walczy także z korporacjami. Podczas ostatniego wywiadu nie gryzł się w język

0
0
1
Elon Musk
Elon Musk / Fot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN

W ostatnim czasie Elon Musk boryka się z falą negatywnych komentarzy. Wszystko za sprawą walki z wielkimi korporacjami medialnymi sterowanymi przez żydowskiego pochodzenia właścicieli. Niejednokrotnie był oskarżany o rzekomy antysemityzm.

Właściciel Twittera/X Elon Musk znany jest z otwartości na rozmowę z użytkownikami swojej platformy społecznościewowej. W trakcie jednej z nich potwierdził on, że Żydzi mają odpowiadać za sprowadzanie do Stanów Zjednoczonych imigrantów. Jednocześnie założyciel SpaceX skrytykował amerykańską organizację żydowską Anti-Defamation League.

ADL niesprawiedliwie atakuje Zachód, mimo że większość Zachodu wspiera naród żydowski i Izrael. To nie jest w porządku i należy to przerwać - podkreślił Elon Musk.

Wobec tego kilku reklamodawców postanowiło zbojkotować platformę. Wśród nich znalazł się między innymi Disney, IBM, Apple, Warner Bros., Discovery, a także gazeta "Washington Post".

Czytaj więcej: Musk kpi z pomocy finansowej dla Ukrainy. Opublikował mema z Zełenskim

Wulgarna odpowiedź Muska na szantaż reklamodawców

Amerykańska gazeta "The New York Times" zorganizowała konferencję DealBook Summit, na którą został zaproszony Musk. Podczas rozmowy z dziennikarzem, przyznał, że to była jedna z najbardziej nierozsądnych rzeczy. Przyznał również, że dał w ten sposób broń swoim przeciwnikom, a bojkot reklamodawców może negatywnie odbić się na jego platformie. Jednocześnie Musk nie zamierza prosić korporacji, aby reklamowały się na portalu. W nieparlamentarny sposób zaznaczył, że nie zamierza ulegać szantażom.

Jeśli ktoś ma mnie szantażować reklamami, szantażować pieniędzmi, niech się pie****i.  Pie******e się. Czy to jasne? Mam nadzieję, że jest - zaznaczył Musk.

Następnie zwrócił się do dyrektora generalnego Disneya, Boba Igera, który wcześniej tego dnia na scenie wspomniał, że nie chce, aby Disney wiązał się z Muskiem. 

Hej Bob, jeśli jesteś na widowni - powiedział twórca SpaceX.

Źródło: dorzeczy.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo