Wspieraj wolne media

Jaka jest tożsamość narodu polskiego?

1
2
1
Okładka książki
Okładka książki / Fot. Biały Kruk

Siły antypolskie, które przejęły kontrolę nad Polską, sprawnie narzuciły części mieszkańców naszego kraju pogardę dla Polski i Polaków. Dzięki temu skutecznie rozbijane są naturalne więzi będące podstawą społeczeństwa obywatelskiego. Ludzi wykorzenieni, pozbawiony wspólnej tożsamości, nie są w stanie współpracować ze sobą, by kolektywnie bronić się przed zniewoleniem i wyzyskiem ze strony lewicy i pseudo liberałów (służących globalnym korporacjom i wszelkim innym globalnym siłom antypolskim).

By nie być wyzyskiwanym i zniewolonym należy mieszkańcom Polski nie tylko nieustannie uświadamiać o korzyściach płynących z posiadania wspólnej polskiej katolickiej tożsamości, która pozwala się skutecznie bronić przed wyzyskiem i zniewoleniem, ale i uświadamiać to, czym jest owa wspólna tożsamość.

Argumentu niezbędne do przypomnienia czym jest nasza tożsamość, można znaleźć między innymi w 512 stronicowej, wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk książce „Polacy wierni i dzielni” autorstwa ojca doktora Mariana Zawady.

W swej książce ojciec Marian Zawada odpowiada na pytanie, kim byliśmy i kim jesteśmy, opisuje kondycję „naszego narodu od momentu jego narodzin w X wieku po czasy najbardziej współczesne. I nieustannie jest pełen zachwytu nad duszą polską, nad jej zdolnością przetrwania nawet największych kataklizmów, nad jej niezłomnością. Siłę polskości upatruje w głębokim przywiązaniu do Chrystusa oraz w licznych talentach, którymi Pan Bóg obdarzył wielu Polaków”.

By ukazać tożsamość narodu polskiego ojciec Marian Zawada „przywołuje przeróżne wydarzenia oraz postaci z naszych dziejów. Są to zarówno wielcy wodzowie, bohaterowie, jak i wielcy artyści, myśliciele, duchowni. Posługując się pięknym językiem, o. prof. Marian Zawada przekonuje, że nasz naród dzięki staraniom m.in. mistrzów romantyzmu, geniuszy polskości, jak i tych uznanych za świętych – w tym np. św. Jana Pawła II – rozumie polskość także jako kategorię duchową, świadomie dążącą do życia w Bożym ładzie”.

Zdaniem wydawnictwa Biały Kruk praca „Polacy wierni i dzielni” „posiada charakter historyczny, ale i religijny, a ponieważ autor jest znakomitym specjalistą od duchowości, pojawiają się także wątki mistyczne. O roli i misji Polski wśród narodów Europy pisali już i Wincenty Kadłubek, i Piotr Skarga, i Zygmunt Krasiński, i Adam Mickiewicz – aż po św. Siostrę Faustynę. Ta książka została stworzona w duchu katolickim, by podkreślić obowiązek miłości Ojczyzny”.

Praca „Polacy wierni i dzielni” to też ostrzeżenie przed ateistycznymi siłami antypolskimi, które w zorganizowany sposób zwalczają wszystko, co polskie. Tej szkodliwej antypolskiej działalności — polegającej na nieustannym wypaczaniu i fałszowaniu historii (czemu służy np. wyrzucenie z muzeum II wojny światowej Pileckiego, Kolbego i Ulmów), nadawaniu wydarzeniom nowego kłamliwego „sensu”, tresowaniu w pedagogice wstydu — by przetrwać i nie dać się zniewolić i wyzyskiwać, trzeba się z całej siły przeciwstawić. A do takiej walki z antypolskimi siłami amunicji dostarcza polskim patriotom praca „Polacy wierni i dzielni”.

Autor pracy ojciec dr hab. Marian Zawada „pochodzi z rodziny górniczej. Nim został duchownym, ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach. [...] W wieku 25 lat został karmelitą bosym [...] i podjął dalsze studia: filozoficzne w Poznaniu, teologiczne w Krakowie”. Opublikował już ponad 50 książek.

Sonda
Wczytywanie sondy...
1
2
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo