Motocykliści jadą do Normandii. W sierpniu rusza "Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński"
W tym roku postanowiliśmy po raz pierwszy wyjechać na ziemie zachodnie w związku z 80. rocznicą wyzwolenia Normandii - powiedział Bronisław Biel, prezes Stowarzyszenia “Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński”.
- Do tej pory rajdy katyńskie były organizowane na Wschód, na Kresy II Rzeczpospolitej, jednak z powodu trwającej wojny na Ukrainie, w tym roku motocykliści udadzą się na ziemie zachodnie.
- Prezes stowarzyszenia powiedział w rozmowie z Radiem Maryja, że uczestnicy tegorocznego rajdu odwiedzą m.in. obozy koncentracyjne związane z mordem na Polakach dokonanych przez najeźdźców z Zachodu, w tym przypadku przez Niemców.
- Biel: Zawsze kiedy wyjeżdżamy na rajd, który jest co najmniej dwutygodniowy, towarzyszą nam księża kapelani. Codziennie odprawiana jest Msza święta.
- Zobacz także: Ideologia gender. Niemcy będą mogli "zmieniać płeć" co roku. W życie ma wejść nowe prawo
16 sierpnia 2024 roku ruszy XXIV “Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński” im. Komandora Wiktora Węgrzyna. Do tej pory rajdy katyńskie były organizowane na Wschód, na Kresy II Rzeczpospolitej, jednak z powodu trwającej wojny na Ukrainie, w tym roku motocykliści udadzą się na ziemie zachodnie.
Prezes stowarzyszenia powiedział w rozmowie z Radiem Maryja, że uczestnicy tegorocznego rajdu odwiedzą m.in. obozy koncentracyjne związane z mordem na Polakach dokonanych przez najeźdźców z Zachodu, w tym przypadku przez Niemców.
Motocykliści pojadą do Normandii
Celem tegorocznego rajdu jest oddanie hołdu i uczczenie pamięci pomordowanych Polaków w niemieckich obozach zagłady, jak również żołnierzy poległych w walkach (…) oraz oddanie hołdu tym, którzy przeżyli, ale do zawłaszczonej przez komunistów Polski nie mogli wrócić. Zanim dotrzemy do Normandii, gdzie latem 1944 r. rozpoczął się ciężki szlak I Dywizji Pancernej Generała Maczka, odwiedzimy niemieckie obozy zagłady w Auschwitz, Mauthausen, Dachau, Oberlangen w Niemczech - powiedział Bronisław Biel.
Czytaj także: Marsz Powstania Warszawskiego 2024. Organizatorzy proszą o pomoc
Msze święte w obozach zagłady
Zaznaczył, że rajdom katyńskim towarzyszy modlitwa oraz dbanie o to, aby pamięć o polskich bohaterach trwała.
Zawsze kiedy wyjeżdżamy na rajd, który jest co najmniej dwutygodniowy, towarzyszą nam księża kapelani. Codziennie odprawiana jest Msza święta. W tym roku będzie to miejsce szczególne, bo odwiedzimy łącznie pięć obozów koncentracyjnych. W tych miejscach będzie odprawiana Msza święta - zaznaczył.
XXIV “Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński” im. Komandora Wiktora Węgrzyna zakończy się 31 sierpnia.
Źródło: radiomaryja.pl