Mija 100 dni rządów Donalda Tuska. Niespełnione obietnice wyborcze. Darbah: "Miało być 100 konkretów, mamy 100 przenośni"
W czasie kampanii wyborczej Koalicja Obywatelska ogłosiła "100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów". Są to cele i zadania, jakie formacja Donalda Tuska postawiła przed sobą na pierwsze trzy miesiące rządzenia. Ostatecznie pierwsze 100 dni rządów upłynęło bez spełnienia tych obietnic.
- W czasie kampanii wyborczej Koalicja Obywatelska ogłosiła "100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów".
- Jednakże od czasu zaprzysiężenia rządu Tuska z 13 grudnia 2023 r. spełnianie obietnic wyborczych obecnej koalicji przebiega bardzo powoli.
- Łucja Darbah zauważyła, że we wtorek minęło 100 dni od przejęcia władzy przez Donalda Tuska.
- Zobacz także: Problemy wewnętrzne w Haiti. Po rezygnacji Premiera Henry zawiązuje się Rada Prezydencka. Głównym celem jest zapewnienie stabilizacji
W czasie kampanii wyborczej Koalicja Obywatelska ogłosiła "100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów". Są to cele i zadania, jakie formacja Donalda Tuska postawiła przed sobą na pierwsze trzy miesiące rządzenia.
Jednakże od czasu powołania i zaprzysiężenia rządu Tuska z 13 grudnia 2023 r. spełnianie obietnic wyborczych obecnej koalicji przebiega bardzo powoli i boleśnie. Pojawiły się głosy, że niektórych pomysłów po prostu nie uda się zrealizować w tej kadencji.
Mija 100 dni rządów Tuska
Łucja Darbah zauważyła, że we wtorek minęło 100 dni od przejęcia władzy przez Donalda Tuska, a wraz z tym minął czas na realizację obietnic wyborczych.
Miało być 100 konkretów, mamy 100 przenośni. Dziś mija równe 100 dni - stwierdziła Łucja Darbah.
Miało być 100 konkretów, mamy 100 przenośni.
Dziś mija równe 100 dni. pic.twitter.com/4lOF5mSWGh — Łucja Darbah (@LucjaDarbah) March 19, 2024
Wśród finansowych zapowiedzi Koalicji Obywatelskiej jeszcze z czasów kampanii, ale potwierdzonych w expose Premiera Donalda Tuska znalazły się między innymi urlop dla przedsiębiorców, przerzucenie na ZUS pełnych kosztów, gdy pracownik korzysta ze zwolnienia lekarskiego, zniesienie podatku Belki dla oszczędności, obniżka VAT dla sektora „beauty”, podwyżka renty socjalnej, budowa nowoczesnych targowisk w każdym mieście, fundusz stabilizacyjny dla rolników, obligacje antyinflacyjne, korzystniejsze rozliczanie energii dla prosumentów, kredyt zero procent na zakup pierwszego mieszkania, dopłata 600 zł na wynajem mieszkania dla młodych, tzw. babciowe, czyli 1500 zł miesięcznie na opiekę nad dzieckiem, a także zwiększenie kwoty wolnej.
Kwota wolna miała być na poziomie 60 tys. złotych, a jej nie ma, nie będzie i podejrzewam, że w ogóle nie będzie nie tylko w tym, ale w kolejnych latach. Ponadto nie ma obniżenia składki zdrowotnej dla przedsiębiorców, choć to zostało zapisane w umowie koalicyjnej - powiedział kandydat na prezydenta Szczecina z ramienia Prawa i Sprawiedliwości poseł Zbigniew Bogucki.
Źródło: tvmn.pl, x.com, radiomaryja.pl